romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jarmila Balážová bude novou mluvčí ministerstva školství

30.10.2015 20:25
Jarmila Balážová. (FOTO: bau)
Jarmila Balážová. (FOTO: bau)

Jarmila Balážová, která byla doposud tiskovou mluvčí ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, změní pozici a od listopadu bude tiskovou mluvčí ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové.

Jarmila Balážová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy se specializací televize a film, kterou ukončila diplomovou prací Romská média pro roce 1989. V 90. letech zakládala romskou redakci Českého rozhlasu, kterou i vedla. Externě spolupracovala s Českou televizí, kde působila později i jako dramaturgyně dětských pořadů. V roce 2002 moderovala pořad Áčko na televizi Nova. Od roku 2002 působila v českém rozhlase 6 a v roce 2003 spoluzakládala sdružení ROMEA, kde předsedkyní a šéfredaktorkou časopisu Romano voďi. Za svou novinářskou činnost získala v roce 2007 cenu Karla Havlíčka Borovského.

Jarmila Balážová působila od 90. let i jako expertka na romskou tematiku, byla členkou nejrůznějších komisí, například působila jako místopředsedkyně Rady vlády pro národnostní menšiny.

Přečteno: 1505x

 

Kam dál:

Štítky:  

MŠMT, Jarmila Balážová, Jiří Dienstbier, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo