romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jarmila Balážová bude novou mluvčí ministerstva školství

30.10.2015 20:25
Jarmila Balážová. (FOTO: bau)
Jarmila Balážová. (FOTO: bau)

Jarmila Balážová, která byla doposud tiskovou mluvčí ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, změní pozici a od listopadu bude tiskovou mluvčí ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové.

Jarmila Balážová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy se specializací televize a film, kterou ukončila diplomovou prací Romská média pro roce 1989. V 90. letech zakládala romskou redakci Českého rozhlasu, kterou i vedla. Externě spolupracovala s Českou televizí, kde působila později i jako dramaturgyně dětských pořadů. V roce 2002 moderovala pořad Áčko na televizi Nova. Od roku 2002 působila v českém rozhlase 6 a v roce 2003 spoluzakládala sdružení ROMEA, kde předsedkyní a šéfredaktorkou časopisu Romano voďi. Za svou novinářskou činnost získala v roce 2007 cenu Karla Havlíčka Borovského.

Jarmila Balážová působila od 90. let i jako expertka na romskou tematiku, byla členkou nejrůznějších komisí, například působila jako místopředsedkyně Rady vlády pro národnostní menšiny.

Přečteno: 1732x
 

Kam dál:

Štítky:  

MŠMT, Jarmila Balážová, Jiří Dienstbier, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo