romea - logo
18. srpna 2019 (neděle)
svátek má Helena
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jarmila Balážová bude novou mluvčí ministerstva školství

30.10.2015 20:25
Jarmila Balážová. (FOTO: bau)
Jarmila Balážová. (FOTO: bau)

Jarmila Balážová, která byla doposud tiskovou mluvčí ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, změní pozici a od listopadu bude tiskovou mluvčí ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové.

Jarmila Balážová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy se specializací televize a film, kterou ukončila diplomovou prací Romská média pro roce 1989. V 90. letech zakládala romskou redakci Českého rozhlasu, kterou i vedla. Externě spolupracovala s Českou televizí, kde působila později i jako dramaturgyně dětských pořadů. V roce 2002 moderovala pořad Áčko na televizi Nova. Od roku 2002 působila v českém rozhlase 6 a v roce 2003 spoluzakládala sdružení ROMEA, kde předsedkyní a šéfredaktorkou časopisu Romano voďi. Za svou novinářskou činnost získala v roce 2007 cenu Karla Havlíčka Borovského.

Jarmila Balážová působila od 90. let i jako expertka na romskou tematiku, byla členkou nejrůznějších komisí, například působila jako místopředsedkyně Rady vlády pro národnostní menšiny.

Přečteno: 1565x
 

Kam dál:

Štítky:  

MŠMT, Jarmila Balážová, Jiří Dienstbier, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo