romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Kamara - just a nigger", policie pátrá po několika fanoušcích, kteří zveřejnili rasistický transparent

5.8.2021 21:32
Kriminalisté hledají několik lidí kvůli zveřejnění transparentu, který rasisticky napadal záložníka glasgowského fotbalového týmu Rangers Glena Kamaru. (FOTO: Policie ČR)
Kriminalisté hledají několik lidí kvůli zveřejnění transparentu, který rasisticky napadal záložníka glasgowského fotbalového týmu Rangers Glena Kamaru. (FOTO: Policie ČR)

Kriminalisté hledají několik lidí kvůli zveřejnění transparentu, který rasisticky napadal záložníka glasgowského fotbalového týmu Rangers Glena Kamaru. Podezírají je z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, za což v případě odsouzení hrozí až tříletý trest vězení. Na webu to ve čtvrtek uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Případ se stal na konci března. Na transparentu byl podle mluvčího nápis "Kamara - just a nigger". "Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, které byly pořízeny ještě před nafocením a zveřejněním transparentu a jsou na něm zachyceni muži, se kterými bychom potřebovali mluvit," uvedl Daněk. Pokud je lidé poznají, mohou kontaktovat policii na čísle 158.

Prověřování případu je podle policie časově náročné. Kriminalisté spolupracují i se zahraničními kolegy.

Za urážku finského hráče tmavé pleti Kamary v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow dostal desetizápasový trest od UEFA obránce z pražské Slavie Ondřej Kúdela. Záložník Kamara poté, co mu český stoper cosi pošeptal, obvinil soupeře z toho, že ho nazval opicí. Kúdela připustil, že finského hráče tmavé pleti počastoval vulgárně, ale rasistickou urážku od začátku popíral.

Přečteno: 1030x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Xenofobie, Sport, FotbalHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo