romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kandidáti poděbradského STAN mají dost podpisů k registraci nezávislé kandidátky

19.7.2022 15:19
Jaroslav Červinka (FOTO: https://www.starostove-nezavisli.cz/)
Jaroslav Červinka (FOTO: https://www.starostove-nezavisli.cz/)

Kandidáti hnutí STAN v Poděbradech budou v podzimních komunálních volbách kandidovat jako Nezávislí kandidáti Poděbrady. Podařilo se jim získat dostatek podpisů nutných k registraci kandidátky, které dnes v termínu odevzdají, řekl ČTK starosta Poděbrad a lídr kandidátky Jaroslav Červinka. Jako nezávislí kandidáti potřebovali v Poděbradech 1003 podpisů. Z kandidátní listiny STAN odstoupili po kritizovaných Červinkových výrocích o Romech.

"Limit jsme splnili, dopočítáváme a přichází ještě další lidé s podpisy, takže zatím nemáme přesný počet lidí, kteří nás takto podpořili," řekl dnes před 10:00 Červinka. Na nezávislou kandidátní listinu se přesunulo všech 21 původních kandidátů STAN, lídrem je Červinka. Registrace pro obecní volby končí dnes v 16:00.

Oblastní sdružení STAN Nymburk vyzvalo Červinku minulý týden k odstoupení z kandidátky. Rakušan o víkendu uvedl, že pokud Červinka neodstoupí z kandidátky, odvolá ho z ní. Dozorčí rada hnutí také podala podnět na pozastavení Červinkova členství ve STAN.

Poděbradský starosta na červnovém jednání městského zastupitelstva hovořil o někdejší důtce od okresního úřadu. Uvedl, že ji dostal za výroky při dopravní nehodě v roce 2001, kterou způsobili psi vlastnění romským občanem. "Já jsem pak pronesl onu památnou větu, že by bylo lepší je zastřelit. Policajt mi řekl, že by se neměli střílet, že ti psi za to nemůžou. A já jsem pronesl, že jsem neměl na mysli ty psy," řekl. Při vysvětlení na policii tehdy odmítl, že by měl sklony k rasismu a že by chtěl Romy střílet. Za svá slova se Červinka omluvil. Uvedl, že jeho výrok o Romech byl hloupý před 20 lety i nyní. Svou roli podle něj sehrály emoce a únava a jeho vyjádření nebylo myšleno tak, jak nakonec vyznělo.

Přečteno: 518x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Výroky, Rasismus, Komunální, Jaroslav ČervinkaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo