romea - logo
21. října 2021 (čtvrtek)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Klaus ml. sdílel na Facebooku v den připomínky romského holokaustu rasistický protiromský vtip

2.8.2020 23:25
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší 2. 8. 2020, tedy v den, kdy si Romové na celém světě připomínají oběti romského holokaustu, umístil na svůj Facebook rasistický protiromský vtip.
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší 2. 8. 2020, tedy v den, kdy si Romové na celém světě připomínají oběti romského holokaustu, umístil na svůj Facebook rasistický protiromský vtip.

Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší v den, kdy si Romové na celém světě připomínají oběti romského holokaustu, umístil na svůj Facebook rasistický protiromský vtip a sklidil za něj drtivou kritiku.

"V den, kdy si připomínáme likvidaci tzv. cikánského rodinného tábora v Osvětimi-Březince, si Václav Klaus ml. dá na fcb tohle," napsal například zástupce šéfredaktora časopisu Respekt Ondřej Kundra.

Václav Klaus mladší na kritiku reagoval po svém. Samozřejmě prý o žádný rasismus nejde. "Píší tady dobráci, že je to prý rasistický vtip. ??? Mně to přišlo jako učitelský vtip, kluka jsem bral jako žáka a vůbec mě nenapadlo rasisticky zkoumat, jestli má náběh na tmavší knírek nebo co. Kdyby to říkala zrzavá holka - tak by to byl dobrý vtip a takhle ne nebo co? Fakt to nebudu mazat, kde to žijeme??" napsal Klaus mladší.

Ostatně není to poprvé, kdy členové Trikolory koketují zcela "náhodou" s rasismem a rasistickými symboly. Tak například tři zvednuté prsty - rozpoznávací gesto Trikolory. To, že to jsou tři prsty, samozřejmě není vzhledem k názvu uskupení nic překvapivého, ale přesný návod, jak ruku držet, jako by odkoukali z manuálu "mladého Ku-klux-klanisty".

Člen jihomoravské buňky Trikolory Aleš Karásek je zase na volebním plakátu zachycen v naznačeném gestu, kdy svírá ukazováček a palec. Samozřejmě opět zcela náhodou jde v současné době o oblíbený pozdrav mezi neonacisty. Gesto se do veřejného povědomí dostalo především ve spojení se střelcem z Nového Zélandu, který zavraždil 49 lidí v boji "za bílou rasu" a který takto zdravil do kamer během soudních jednání. Gesto je často k vidění i na neonacistických koncertech a pochodech.

Přečteno: 6982x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, Nacismus, Trikolora, Václav Klaus ml.HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo