romea - logo
30. listopadu 2020 (pondělí)
svátek má Ondřej

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Klaus ml. sdílel na Facebooku v den připomínky romského holokaustu rasistický protiromský vtip

2.8.2020 23:25
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší 2. 8. 2020, tedy v den, kdy si Romové na celém světě připomínají oběti romského holokaustu, umístil na svůj Facebook rasistický protiromský vtip.
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší 2. 8. 2020, tedy v den, kdy si Romové na celém světě připomínají oběti romského holokaustu, umístil na svůj Facebook rasistický protiromský vtip.

Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší v den, kdy si Romové na celém světě připomínají oběti romského holokaustu, umístil na svůj Facebook rasistický protiromský vtip a sklidil za něj drtivou kritiku.

"V den, kdy si připomínáme likvidaci tzv. cikánského rodinného tábora v Osvětimi-Březince, si Václav Klaus ml. dá na fcb tohle," napsal například zástupce šéfredaktora časopisu Respekt Ondřej Kundra.

Václav Klaus mladší na kritiku reagoval po svém. Samozřejmě prý o žádný rasismus nejde. "Píší tady dobráci, že je to prý rasistický vtip. ??? Mně to přišlo jako učitelský vtip, kluka jsem bral jako žáka a vůbec mě nenapadlo rasisticky zkoumat, jestli má náběh na tmavší knírek nebo co. Kdyby to říkala zrzavá holka - tak by to byl dobrý vtip a takhle ne nebo co? Fakt to nebudu mazat, kde to žijeme??" napsal Klaus mladší.

Ostatně není to poprvé, kdy členové Trikolory koketují zcela "náhodou" s rasismem a rasistickými symboly. Tak například tři zvednuté prsty - rozpoznávací gesto Trikolory. To, že to jsou tři prsty, samozřejmě není vzhledem k názvu uskupení nic překvapivého, ale přesný návod, jak ruku držet, jako by odkoukali z manuálu "mladého Ku-klux-klanisty".

Člen jihomoravské buňky Trikolory Aleš Karásek je zase na volebním plakátu zachycen v naznačeném gestu, kdy svírá ukazováček a palec. Samozřejmě opět zcela náhodou jde v současné době o oblíbený pozdrav mezi neonacisty. Gesto se do veřejného povědomí dostalo především ve spojení se střelcem z Nového Zélandu, který zavraždil 49 lidí v boji "za bílou rasu" a který takto zdravil do kamer během soudních jednání. Gesto je často k vidění i na neonacistických koncertech a pochodech.

Přečteno: 6658x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, Nacismus, Trikolora, Václav Klaus ml.HLAVNÍ ZPRÁVY

Galakoncert festivalu Khamoro 2020

videoPŘÍMÝ PŘENOS od 19 hodin: Na galakoncertě světového romského festivalu Khamoro vystoupí i Gitana se skupinou Kale

29.11.2020 17:09
Letošní specifický ročník Světového romského festivalu Khamoro vyvrcholí dnes živě vysílaným Galakoncertem z pražského kulturního centra La Fabrika v pražských Holešovicích. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice se letošní ročník festivalu koná poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září a druhá část začíná právě dnes. Galakoncert lze sledovat zcela zdarma i na zpravodajském serveru Romea.cz.
 celý článek

Záběr z vánoční reklamní kampaně firma Vodafone (FOTO: Vodafone)

Napůl indonéské děti vadí rasistům ve vánoční kampani firmy Vodafone. Ta se proti nenávistným komentářům ohradila

29.11.2020 12:33
Vodafone důrazně odmítl nenávistné a rasistické komentáře, které se objevily na sociálních sítích po spuštění letošní vánoční kampaně. Vodafone do spotů totiž obsadil bratry Sama a Maxe Budimanovi, kteří mají po otci indonéské kořeny a to byl pro některé diskutující velký problém.
 celý článek

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (FOTO: www.mpsv.cz)

Maláčová: Vláda má v pondělí projednávat zvýšení přídavků na děti

29.11.2020 11:48
Návrh na zvýšení přídavků na děti by měla v pondělí projednávat vláda. Vládní koalice se přiblížila k dohodě na podobě úpravy dávky. ČTK to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jak kompromis vypadá, nechtěla přiblížit. Vládní strany se dosud nemohly shodnout na tom, kolik dětí by mělo dávku dostávat. Dohoda naopak byla na zvýšení částek o 26 procent od ledna.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo