romea - logo
25. března 2019 (pondělí)
svátek má Marián
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby - Praha: Štefan Tišer chce snížit odměny exekutorů

Praha, 11.9.2014 9:15, (ROMEA)
Štefan Tišer.
Štefan Tišer.

Ke komunálním volbám jsme připravili seriál krátkých rozhovorů, v nichž se romští kandidáti vyslovují k tomu, proč kandidují. V tomto rozhovoru odpovídá na naše dotazy Štefan Tišer, nedávný předseda Strany Rovných příležitostí, který nyní žije v Praze. Kandiduje za iniciativu Řešení Pro Prahu.

Co byste chtěl v případě zvolení v Praze prosadit jako nejdůležitější věc či záměr?

V případě, že budu zvolen, chci prosadit, aby měli všichni Pražané včetně Romů slušný, spokojený život bez korupce a exekutorů, kteří parazituji na normálních, obyčejných lidech. Když je například chytne revizor a nemají lístek, tak se připočte částka, která jde hodně přes náklady, které exekutoři mají. Proto bych chtěl prosadit úměrnou platbu, nikoli likvidační.

Čím konkrétně byste chtěl napomoci ke zlepšení soužití Romů a gádžů v Praze?

Našim romským spoluobčanům bych prosadil slušný život, slušné bydlení bez ubytoven a samozřejmě slušné zaměstnaní. Přeci Romové umějí dělat, vždy uměli, a uměli se i postarat o svojí rodinu. Musí však mít zaměstnání s dobrým platovými podmínkami. V součastné době berou Romům práci zahraniční dělníci - úřady práce by měli v prvé řadě zaměstnat naše občany. To platí především o těch  zaměstnavatelích, kteří mají státní zakázky. Proto se za Romy budu brát. A myslím, že právě tím nastolím dobré soužití v rámci celé společnosti.

Proč nekandidujete za Stranu rovných příležitostí, které jste byl donedávna předsedou? A proč kandidujete za iniciativu Řešení pro Prahu, která například populisticky slibuje MHD zdarma?

Proč nekandiduji za SRP - dal jsem slib, že v případě neúspěchu v druhých volbách rezignuji a už se nebudu zabývat politikou. Ke kandidatuře mě ale přesvědčili lidé z Řešení pro Prahu. Jelikož bydlím trvale v Praze a mohu prosadit něco z mých idejí a z praxe, jako nezávislý kandidát. Pro všechny naše občany, samozřejmě včetně Romů, protože jsem Rom a budu Romem srdcem vždy, za každých okolností. Program Řešení pro Prahu mi vyhovuje a nemyslím si, že je populistický, ale lidský, pro lidi. A zároveň mi dali prostor v programu, abych se mohl snažit řešit problémy Romů žijících v Praze.

Přečteno: 887x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunální volby 2014, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

V Rokycanech se 23. 3. 2019 v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou téměř 2000 lidí. (FOTO: ROMEA TV)

videoZÁZNAM: 2000 lidí se v Rokycanech rozloučilo s královnou romské hudby Věrou Bílou

22.3.2019 20:51, (AKTUALIZOVÁNO 13:40)
V Rokycanech se dnes v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou téměř 2000 lidí, většinou Romů. Obřad v kostele na náměstí začal v 11:00, poté šly a jely stovky lidí na hřbitov na okraji města. Cestou se lidé zastavili u obchodního střediska Žďár, kde zpěvačka sedávala na lavičce a kde chtějí příbuzní a známí vytvořit pietní místo. Na hřbitově hrála desítky minut čtyřčlenná kapela synovce Bílé a houslisty Jiřího Gini. Na závěr uvedl její oblíbené písně včetně moravské Dobrú noc a sladké sny. Zpěv ale podle regulí romských pohřbů nezazněl ani k jedné melodii.
 celý článek

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoZÁZNAM: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získal slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 probíhá již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Dnes byla v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získal ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz udělení ceny přenášel živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Radek banga

Radek Banga k reakcím na útok na Novém Zélandu: Neklesejte na lidské dno

19.3.2019 15:00
„Radikalizující společnost je pokaždé následkem ekonomického nebo společenského napětí a v historii lidstva není ničím novým. Klesnout ovšem na tak hluboké lidské dno a souhlasit s útokem na Novém Zélandu může skutečně jen totální psychická troska a hnusná odporná mentální bestie,“ uvedl k teroristickému útoku z pátku 15.března, při kterém došlo k masakru ve dvou mešitách ve městě Christchurch.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo