romea - logo
19. září 2018 (středa)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby - Praha: Štefan Tišer chce snížit odměny exekutorů

Praha, 11.9.2014 9:15, (ROMEA)
Štefan Tišer.
Štefan Tišer.

Ke komunálním volbám jsme připravili seriál krátkých rozhovorů, v nichž se romští kandidáti vyslovují k tomu, proč kandidují. V tomto rozhovoru odpovídá na naše dotazy Štefan Tišer, nedávný předseda Strany Rovných příležitostí, který nyní žije v Praze. Kandiduje za iniciativu Řešení Pro Prahu.

Co byste chtěl v případě zvolení v Praze prosadit jako nejdůležitější věc či záměr?

V případě, že budu zvolen, chci prosadit, aby měli všichni Pražané včetně Romů slušný, spokojený život bez korupce a exekutorů, kteří parazituji na normálních, obyčejných lidech. Když je například chytne revizor a nemají lístek, tak se připočte částka, která jde hodně přes náklady, které exekutoři mají. Proto bych chtěl prosadit úměrnou platbu, nikoli likvidační.

Čím konkrétně byste chtěl napomoci ke zlepšení soužití Romů a gádžů v Praze?

Našim romským spoluobčanům bych prosadil slušný život, slušné bydlení bez ubytoven a samozřejmě slušné zaměstnaní. Přeci Romové umějí dělat, vždy uměli, a uměli se i postarat o svojí rodinu. Musí však mít zaměstnání s dobrým platovými podmínkami. V součastné době berou Romům práci zahraniční dělníci - úřady práce by měli v prvé řadě zaměstnat naše občany. To platí především o těch  zaměstnavatelích, kteří mají státní zakázky. Proto se za Romy budu brát. A myslím, že právě tím nastolím dobré soužití v rámci celé společnosti.

Proč nekandidujete za Stranu rovných příležitostí, které jste byl donedávna předsedou? A proč kandidujete za iniciativu Řešení pro Prahu, která například populisticky slibuje MHD zdarma?

Proč nekandiduji za SRP - dal jsem slib, že v případě neúspěchu v druhých volbách rezignuji a už se nebudu zabývat politikou. Ke kandidatuře mě ale přesvědčili lidé z Řešení pro Prahu. Jelikož bydlím trvale v Praze a mohu prosadit něco z mých idejí a z praxe, jako nezávislý kandidát. Pro všechny naše občany, samozřejmě včetně Romů, protože jsem Rom a budu Romem srdcem vždy, za každých okolností. Program Řešení pro Prahu mi vyhovuje a nemyslím si, že je populistický, ale lidský, pro lidi. A zároveň mi dali prostor v programu, abych se mohl snažit řešit problémy Romů žijících v Praze.

Přečteno: 879x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunální volby 2014, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Monika Mihaličková (FOTO: Jan Mihaliček)

Monika Mihaličková: Soske ME DŽAV?! Zastavme politickou žumpu!

13.9.2018 18:35
O Romech se pořád šíří lži a polopravdy. Například, že Romové nechodí volit nebo dokonce, že se nechtějí zapojovat do politiky. Já dobře vím, že Romy politika zajímá hodně. Vypovídá o tom i počet kandidátů romského původu v letošních komunálních volbách. V celé České republice je jich přes 150.
 celý článek

--ilustrační foto--

Mária Lendelová: Maminka se bála, abych nás svým pláčem neprozradila

12.9.2018 12:35
Vyprávění paní Lendelové je dalším z mnoha životních příběhů, který byl natočen v rámci projektu Paměť Romů. Ten se snaží mapovat osudy Romů žijících v současné době na území České republiky a představit tak historii Romů od válečných dob po současnost jejich vlastníma očima.
 celý článek

Monika Berkyová, kandiduje z 2. místa za Piráty ve Stříbře

Monika Berkyová, Piráti, 2. místo, Stříbro: Je potřeba, aby Romové v politice neřešili jen otázky týkající se Romů

12.9.2018 12:06
Server Romea.cz vám až do voleb postupně představí více jak desítku vybraných romských kandidátů, kteří mají šanci dostat se do zastupitelstev a možná i vedení měst. Jako první představujeme třiačtyřicetiletou kandidátku za Českou pirátskou stranu Moniku Berkyovou.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo