romea - logo
20. března 2018 (úterý)
svátek má Světlana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby - Praha: Štefan Tišer chce snížit odměny exekutorů

Praha, 11.9.2014 9:15, (ROMEA)
Štefan Tišer.
Štefan Tišer.

 
Ke komunálním volbám jsme připravili seriál krátkých rozhovorů, v nichž se romští kandidáti vyslovují k tomu, proč kandidují. V tomto rozhovoru odpovídá na naše dotazy Štefan Tišer, nedávný předseda Strany Rovných příležitostí, který nyní žije v Praze. Kandiduje za iniciativu Řešení Pro Prahu.

Co byste chtěl v případě zvolení v Praze prosadit jako nejdůležitější věc či záměr?

V případě, že budu zvolen, chci prosadit, aby měli všichni Pražané včetně Romů slušný, spokojený život bez korupce a exekutorů, kteří parazituji na normálních, obyčejných lidech. Když je například chytne revizor a nemají lístek, tak se připočte částka, která jde hodně přes náklady, které exekutoři mají. Proto bych chtěl prosadit úměrnou platbu, nikoli likvidační.

Čím konkrétně byste chtěl napomoci ke zlepšení soužití Romů a gádžů v Praze?

Našim romským spoluobčanům bych prosadil slušný život, slušné bydlení bez ubytoven a samozřejmě slušné zaměstnaní. Přeci Romové umějí dělat, vždy uměli, a uměli se i postarat o svojí rodinu. Musí však mít zaměstnání s dobrým platovými podmínkami. V součastné době berou Romům práci zahraniční dělníci - úřady práce by měli v prvé řadě zaměstnat naše občany. To platí především o těch  zaměstnavatelích, kteří mají státní zakázky. Proto se za Romy budu brát. A myslím, že právě tím nastolím dobré soužití v rámci celé společnosti.

Proč nekandidujete za Stranu rovných příležitostí, které jste byl donedávna předsedou? A proč kandidujete za iniciativu Řešení pro Prahu, která například populisticky slibuje MHD zdarma?

Proč nekandiduji za SRP - dal jsem slib, že v případě neúspěchu v druhých volbách rezignuji a už se nebudu zabývat politikou. Ke kandidatuře mě ale přesvědčili lidé z Řešení pro Prahu. Jelikož bydlím trvale v Praze a mohu prosadit něco z mých idejí a z praxe, jako nezávislý kandidát. Pro všechny naše občany, samozřejmě včetně Romů, protože jsem Rom a budu Romem srdcem vždy, za každých okolností. Program Řešení pro Prahu mi vyhovuje a nemyslím si, že je populistický, ale lidský, pro lidi. A zároveň mi dali prostor v programu, abych se mohl snažit řešit problémy Romů žijících v Praze.

Přečteno: 874x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunální volby 2014, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vojtěch Pačan 17. 3. 2018 na demonstraci proti rasismu a šíření nenávisti na pražském Klárově (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM a FOTOGALERIE: Demonstrace proti rasismu a vyvolávání nenávisti. Lidé protestovali proti zpochybňování romského holokaustu

17.3.2018 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 14:30)
Proti rasismu, násilí a zpochybňování romského holocaustu demonstrovalo od 13 hodin v Praze na malostranském Klárově několik desítek Romů a dalších odpůrců šíření nenávisti. Kromě projevů byla přečtena jména obětí rasové násilí v České republice, zazněla romská hymna, kterou zahrála skupina Bengas.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

Zástupce ombudsmanky Křeček zaměnil obchodníky s chudobou a jejich oběti. Institut pro sociální inkluzi vyvrací jeho dezinformace

15.3.2018 14:48
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček upozornil na svém Facebooku na nekalé praktiky se sociálními dávkami v Sokolově. Ve svém vyjádření ovšem za obchodníky s chudobou označil ty, kteří jsou oběťmi těchto praktik - chudé rodiny. Stejně nesmyslně pak dokreslil své povídání o návštěvě Sokolova neexistujícím příkladem o pěstounské rodině, která prý od státu pobírá skoro sedmdesát tisíc korun. Dezinformace šířené Stanislavem Křečkem vyvrátil Institut pro sociální inkluzi (IPSI) na svém Facebooku.
 celý článek

Andrej Babiš (vpravo) v doprovodu senátora Jaroslava Doubravy (vlevo) spolu s ředitelem SBD Krušnohor Františkem Rybou, kteří oba prosluli rasistickými protiromskými výroky.

Některé výroky družstva Krušnohor na adresu Romů mohou být trestným činem, upozorňuje veřejná ochránkyně práv

15.3.2018 13:05
Veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou znepokojuje vyjadřování bytového družstva Krušnohor, které na Mostecku spravuje tisíce bytů, na adresu Romů. Poslala mu proto dopis s žádostí o nápravu.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo