romea - logo
10. prosince 2018 (pondělí)
svátek má Julie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby - Praha: Štefan Tišer chce snížit odměny exekutorů

Praha, 11.9.2014 9:15, (ROMEA)
Štefan Tišer.
Štefan Tišer.

Ke komunálním volbám jsme připravili seriál krátkých rozhovorů, v nichž se romští kandidáti vyslovují k tomu, proč kandidují. V tomto rozhovoru odpovídá na naše dotazy Štefan Tišer, nedávný předseda Strany Rovných příležitostí, který nyní žije v Praze. Kandiduje za iniciativu Řešení Pro Prahu.

Co byste chtěl v případě zvolení v Praze prosadit jako nejdůležitější věc či záměr?

V případě, že budu zvolen, chci prosadit, aby měli všichni Pražané včetně Romů slušný, spokojený život bez korupce a exekutorů, kteří parazituji na normálních, obyčejných lidech. Když je například chytne revizor a nemají lístek, tak se připočte částka, která jde hodně přes náklady, které exekutoři mají. Proto bych chtěl prosadit úměrnou platbu, nikoli likvidační.

Čím konkrétně byste chtěl napomoci ke zlepšení soužití Romů a gádžů v Praze?

Našim romským spoluobčanům bych prosadil slušný život, slušné bydlení bez ubytoven a samozřejmě slušné zaměstnaní. Přeci Romové umějí dělat, vždy uměli, a uměli se i postarat o svojí rodinu. Musí však mít zaměstnání s dobrým platovými podmínkami. V součastné době berou Romům práci zahraniční dělníci - úřady práce by měli v prvé řadě zaměstnat naše občany. To platí především o těch  zaměstnavatelích, kteří mají státní zakázky. Proto se za Romy budu brát. A myslím, že právě tím nastolím dobré soužití v rámci celé společnosti.

Proč nekandidujete za Stranu rovných příležitostí, které jste byl donedávna předsedou? A proč kandidujete za iniciativu Řešení pro Prahu, která například populisticky slibuje MHD zdarma?

Proč nekandiduji za SRP - dal jsem slib, že v případě neúspěchu v druhých volbách rezignuji a už se nebudu zabývat politikou. Ke kandidatuře mě ale přesvědčili lidé z Řešení pro Prahu. Jelikož bydlím trvale v Praze a mohu prosadit něco z mých idejí a z praxe, jako nezávislý kandidát. Pro všechny naše občany, samozřejmě včetně Romů, protože jsem Rom a budu Romem srdcem vždy, za každých okolností. Program Řešení pro Prahu mi vyhovuje a nemyslím si, že je populistický, ale lidský, pro lidi. A zároveň mi dali prostor v programu, abych se mohl snažit řešit problémy Romů žijících v Praze.

Přečteno: 882x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunální volby 2014, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Pixabay.com

Ministerstva: Návrh změn v inkluzi odporuje závazkům ČR

6.12.2018 15:08
Některé změny ve vyhlášce o společném vzdělávání dětí ve školách, jak je navrhuje ministerstvo školství, možná nejsou v souladu s mezinárodními úmluvami. Odporují zřejmě i rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva. Tvrdí to ministerstvo zahraničních věcí a ministerstvo spravedlnosti v připomínkách k návrhu novely. Po ministerstvu školství požadují, aby odstoupilo od záměru omezit současný počet asistentů pedagoga ve třídách a umožnit otevření škol pro lehce mentálně postižené i dětem bez tohoto druhu handicapu.
 celý článek

Tomio Okamura a Miloš Zeman

Hrad neuspěl. Okamurova SPD zůstane ve zprávě o extremismu za rok 2017. Bezpečnostní rada státu ji vzala na vědomí v původním znění

6.12.2018 11:26
Bezpečnostní rada státu (BRS) dnes vzala na vědomí výroční zprávu o extremismu v Česku za rok 2017 v původním znění, které připravilo ministerstvo vnitra. ČTK to sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Zprávu nyní může projednat vláda. Média dříve informovala, že projednávání materiálu zdržovaly výhrady Pražského hradu, kterému měly vadit zmínky o hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.
 celý článek

Ilona Ferková (vpravo) a Karolína Ryvolová 4. 12. 2018 během křestu knihy Ještě jedno, Lído! Kaštánkovy příběhy z herny / De mek jekh, Ľido! Kaštankuskre vakeribena andal e herňa (FOTO: Karolína Telváková, Romea.cz)

videoVIDEO: Jáchym Topol pokřtil novou knihu Ilony Ferkové rumem

5.12.2018 20:28
Včera se v nabitém sále Knihovny Václava Havla (KVH) uskutečnil křest nové knížky Ilony Ferkové, kterou připravilo nakladatelství romské literatury KHER. Soubor deseti povídek v romsko-českém vydání nazvaném Ještě jedno, Lído! Kaštánkovy příběhy z herny / De mek jekh, Ľido! Kaštankuskre vakeribena andal e herňa pokřtil programový ředitel KVH Jáchym Topol příznačně pro tuto knihu rumem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo