romea - logo
22. června 2018 (pátek)
svátek má Pavla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby - Praha: Štefan Tišer chce snížit odměny exekutorů

Praha, 11.9.2014 9:15, (ROMEA)
Štefan Tišer.
Štefan Tišer.

Ke komunálním volbám jsme připravili seriál krátkých rozhovorů, v nichž se romští kandidáti vyslovují k tomu, proč kandidují. V tomto rozhovoru odpovídá na naše dotazy Štefan Tišer, nedávný předseda Strany Rovných příležitostí, který nyní žije v Praze. Kandiduje za iniciativu Řešení Pro Prahu.

Co byste chtěl v případě zvolení v Praze prosadit jako nejdůležitější věc či záměr?

V případě, že budu zvolen, chci prosadit, aby měli všichni Pražané včetně Romů slušný, spokojený život bez korupce a exekutorů, kteří parazituji na normálních, obyčejných lidech. Když je například chytne revizor a nemají lístek, tak se připočte částka, která jde hodně přes náklady, které exekutoři mají. Proto bych chtěl prosadit úměrnou platbu, nikoli likvidační.

Čím konkrétně byste chtěl napomoci ke zlepšení soužití Romů a gádžů v Praze?

Našim romským spoluobčanům bych prosadil slušný život, slušné bydlení bez ubytoven a samozřejmě slušné zaměstnaní. Přeci Romové umějí dělat, vždy uměli, a uměli se i postarat o svojí rodinu. Musí však mít zaměstnání s dobrým platovými podmínkami. V součastné době berou Romům práci zahraniční dělníci - úřady práce by měli v prvé řadě zaměstnat naše občany. To platí především o těch  zaměstnavatelích, kteří mají státní zakázky. Proto se za Romy budu brát. A myslím, že právě tím nastolím dobré soužití v rámci celé společnosti.

Proč nekandidujete za Stranu rovných příležitostí, které jste byl donedávna předsedou? A proč kandidujete za iniciativu Řešení pro Prahu, která například populisticky slibuje MHD zdarma?

Proč nekandiduji za SRP - dal jsem slib, že v případě neúspěchu v druhých volbách rezignuji a už se nebudu zabývat politikou. Ke kandidatuře mě ale přesvědčili lidé z Řešení pro Prahu. Jelikož bydlím trvale v Praze a mohu prosadit něco z mých idejí a z praxe, jako nezávislý kandidát. Pro všechny naše občany, samozřejmě včetně Romů, protože jsem Rom a budu Romem srdcem vždy, za každých okolností. Program Řešení pro Prahu mi vyhovuje a nemyslím si, že je populistický, ale lidský, pro lidi. A zároveň mi dali prostor v programu, abych se mohl snažit řešit problémy Romů žijících v Praze.

Přečteno: 875x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunální volby 2014, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Předlice. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

V Předlicích začala likvidace skládky. Zapojili se místní obyvatelé, náklady platí město

20.6.2018 16:13
V ústecké čtvrti Předlice začal v úterý 6. června úklid skládky ve vnitrobloku několika soukromých domů. Odvoz odpadů finančně zajišťuje město, informuje radnice v tiskové zprávě na webu. Domy přilehlé ke skládce patří soukromým vlastníkům, žijí v nich chudí lidé, především Romové.
 celý článek

Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)

Gypsy Kings: Změnili jsme název, ale duše kapely je pořád stejná a naše hudba se nemění

20.6.2018 14:53
Koncertu předcházela změna názvu z původních Gipsy Kings na nové The Original Gypsies of Camargue kvůli právnickým tahanicím mezi zastupitelskými agenturami několika zakládajících členů. Na pražském koncertu vystoupili čtyři původní členové kapely: Patchaï Reyes, Canut Reyes, Paul Reyes a Chico Bouchikhi, které doprovodilo dalších jedenáct muzikantů.
 celý článek

Moldava nad Bodvou (FOTO: Repro SME.sk/MECEM)

Slovenský soud po kontroverzní policejní razii potrestal pouze Romy

20.6.2018 11:33
Pět let od kontroverzní policejní razie v romské lokalitě na východním Slovensku soud zatím nepravomocně potrestal dva ze šesti Romů obžalovaných z křivé výpovědi, při které nařkli policisty ze surového jednání. Upozornily na to nevládní organizace, podle kterých se tak ze zraněných stali pachatelé a stát případ nikdy nezávisle nevyšetřil. Slovenská ombudsmanka vybídla, aby z policejních akcí byly pořizovány kamerové záznamy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo