romea - logo
22. června 2018 (pátek)
svátek má Pavla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby - Ondřej Provazník: S rasismem se musí naložit nekompromisně. Jde o hrozbu, stejnou jako fašismus

Prostějov, 12.9.2014 12:15, (ROMEA)
Ondřej Provazník, kandidát hnutí ANO v Prostějově.  Foto: Hnutí ANO
Ondřej Provazník, kandidát hnutí ANO v Prostějově. Foto: Hnutí ANO

Ke komunálním volbám jsme připravili seriál krátkých rozhovorů, v nichž se romští kandidáti vyslovují k tomu, proč kandidují. V tomto rozhovoru odpovídá osmnáctiletý Ondřej Provazník, kandidát hnutí ANO v Prostějově.

Měl tu smůlu, že jeho fotografii na předvolebních plakátech ANO někdo popsal rasistickými hesly: „Černá tlama“ a „Nevolit negra“. Vulgární útoky směřovaly i na manažerku hnutí a trojku kandidátky. „Už jsem na policii podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Normální a slušné je tolerovat odlišný názor,“ reagoval na to Ondřej Provazník.

Co byste chtěl v případě zvolení v Prostějově prosadit jako nejdůležitější věc či záměr?

Především nejen já ale i zbytek mých kolegů z ANO bychom začali plnit naše sliby, kterými jsme se občanům zavázali. To znamená, že si posvítíme na transparentní veřejné zakázky. A zařídíme, aby naše město bylo vstřícné pro všechny generace.

Čím konkrétně byste chtěl přispět ke zlepšení soužití Romů a gádžů?

Především tím, že bych se je snažil aktivně zapojit do dění ve městě. Jde mi hlavně o to, aby se přestalo mluvit a začalo se konečně něco dělat. To, co považuji za důležité, je se s romskou obcí u nás v Prostějově scházet, řešit problémy a nabízet konstruktivní řešení. Ať už se jedná o sociální zázemí, získání stabilní práce nebo občanského soužití.

Nedávno někdo popsal vaši fotografii na předvolebním plakátu hnutí ANO rasistickými hesly. Co tomu říkáte? Byl to váš první "kontakt" s rasismem? A co je podle vás třeba s rasismem dělat, jak na něj reagovat?

Co tomu říkám? Snad jen to, že člověk který tohle udělal to nemá v hlavě v pořádku. Považuji to za neetické. S rasismem jako takovým jsem dosud prakticky nesetkal. To, že si někdo občas rýpne, ignoruji. Je to od těch lidí hloupé. Nemám se zač stydět. Umím daleko víc, než někteří lidé a jsem na to hrdý.

S rasismem se musí naložit nekompromisně, neboť je to jedna z hrozeb dnešního světa, stejně jako nacionalismus či fašismus. Měl by být řádně potrestán.

Přečteno: 1209x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunální volby 2014HLAVNÍ ZPRÁVY

Předlice. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

V Předlicích začala likvidace skládky. Zapojili se místní obyvatelé, náklady platí město

20.6.2018 16:13
V ústecké čtvrti Předlice začal v úterý 6. června úklid skládky ve vnitrobloku několika soukromých domů. Odvoz odpadů finančně zajišťuje město, informuje radnice v tiskové zprávě na webu. Domy přilehlé ke skládce patří soukromým vlastníkům, žijí v nich chudí lidé, především Romové.
 celý článek

Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)

Gypsy Kings: Změnili jsme název, ale duše kapely je pořád stejná a naše hudba se nemění

20.6.2018 14:53
Koncertu předcházela změna názvu z původních Gipsy Kings na nové The Original Gypsies of Camargue kvůli právnickým tahanicím mezi zastupitelskými agenturami několika zakládajících členů. Na pražském koncertu vystoupili čtyři původní členové kapely: Patchaï Reyes, Canut Reyes, Paul Reyes a Chico Bouchikhi, které doprovodilo dalších jedenáct muzikantů.
 celý článek

Moldava nad Bodvou (FOTO: Repro SME.sk/MECEM)

Slovenský soud po kontroverzní policejní razii potrestal pouze Romy

20.6.2018 11:33
Pět let od kontroverzní policejní razie v romské lokalitě na východním Slovensku soud zatím nepravomocně potrestal dva ze šesti Romů obžalovaných z křivé výpovědi, při které nařkli policisty ze surového jednání. Upozornily na to nevládní organizace, podle kterých se tak ze zraněných stali pachatelé a stát případ nikdy nezávisle nevyšetřil. Slovenská ombudsmanka vybídla, aby z policejních akcí byly pořizovány kamerové záznamy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo