romea - logo
21. března 2018 (středa)
svátek má Radek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby - Ondřej Provazník: S rasismem se musí naložit nekompromisně. Jde o hrozbu, stejnou jako fašismus

Prostějov, 12.9.2014 12:15, (ROMEA)
Ondřej Provazník, kandidát hnutí ANO v Prostějově.  Foto: Hnutí ANO
Ondřej Provazník, kandidát hnutí ANO v Prostějově. Foto: Hnutí ANO

 

Ke komunálním volbám jsme připravili seriál krátkých rozhovorů, v nichž se romští kandidáti vyslovují k tomu, proč kandidují. V tomto rozhovoru odpovídá osmnáctiletý Ondřej Provazník, kandidát hnutí ANO v Prostějově.

Měl tu smůlu, že jeho fotografii na předvolebních plakátech ANO někdo popsal rasistickými hesly: „Černá tlama“ a „Nevolit negra“. Vulgární útoky směřovaly i na manažerku hnutí a trojku kandidátky. „Už jsem na policii podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Normální a slušné je tolerovat odlišný názor,“ reagoval na to Ondřej Provazník.

Co byste chtěl v případě zvolení v Prostějově prosadit jako nejdůležitější věc či záměr?

Především nejen já ale i zbytek mých kolegů z ANO bychom začali plnit naše sliby, kterými jsme se občanům zavázali. To znamená, že si posvítíme na transparentní veřejné zakázky. A zařídíme, aby naše město bylo vstřícné pro všechny generace.

Čím konkrétně byste chtěl přispět ke zlepšení soužití Romů a gádžů?

Především tím, že bych se je snažil aktivně zapojit do dění ve městě. Jde mi hlavně o to, aby se přestalo mluvit a začalo se konečně něco dělat. To, co považuji za důležité, je se s romskou obcí u nás v Prostějově scházet, řešit problémy a nabízet konstruktivní řešení. Ať už se jedná o sociální zázemí, získání stabilní práce nebo občanského soužití.

Nedávno někdo popsal vaši fotografii na předvolebním plakátu hnutí ANO rasistickými hesly. Co tomu říkáte? Byl to váš první "kontakt" s rasismem? A co je podle vás třeba s rasismem dělat, jak na něj reagovat?

Co tomu říkám? Snad jen to, že člověk který tohle udělal to nemá v hlavě v pořádku. Považuji to za neetické. S rasismem jako takovým jsem dosud prakticky nesetkal. To, že si někdo občas rýpne, ignoruji. Je to od těch lidí hloupé. Nemám se zač stydět. Umím daleko víc, než někteří lidé a jsem na to hrdý.

S rasismem se musí naložit nekompromisně, neboť je to jedna z hrozeb dnešního světa, stejně jako nacionalismus či fašismus. Měl by být řádně potrestán.

Přečteno: 1202x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunální volby 2014HLAVNÍ ZPRÁVY

Vojtěch Pačan 17. 3. 2018 na demonstraci proti rasismu a šíření nenávisti na pražském Klárově (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM a FOTOGALERIE: Demonstrace proti rasismu a vyvolávání nenávisti. Lidé protestovali proti zpochybňování romského holokaustu

17.3.2018 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 14:30)
Proti rasismu, násilí a zpochybňování romského holocaustu demonstrovalo od 13 hodin v Praze na malostranském Klárově několik desítek Romů a dalších odpůrců šíření nenávisti. Kromě projevů byla přečtena jména obětí rasové násilí v České republice, zazněla romská hymna, kterou zahrála skupina Bengas.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

Zástupce ombudsmanky Křeček zaměnil obchodníky s chudobou a jejich oběti. Institut pro sociální inkluzi vyvrací jeho dezinformace

15.3.2018 14:48
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček upozornil na svém Facebooku na nekalé praktiky se sociálními dávkami v Sokolově. Ve svém vyjádření ovšem za obchodníky s chudobou označil ty, kteří jsou oběťmi těchto praktik - chudé rodiny. Stejně nesmyslně pak dokreslil své povídání o návštěvě Sokolova neexistujícím příkladem o pěstounské rodině, která prý od státu pobírá skoro sedmdesát tisíc korun. Dezinformace šířené Stanislavem Křečkem vyvrátil Institut pro sociální inkluzi (IPSI) na svém Facebooku.
 celý článek

Andrej Babiš (vpravo) v doprovodu senátora Jaroslava Doubravy (vlevo) spolu s ředitelem SBD Krušnohor Františkem Rybou, kteří oba prosluli rasistickými protiromskými výroky.

Některé výroky družstva Krušnohor na adresu Romů mohou být trestným činem, upozorňuje veřejná ochránkyně práv

15.3.2018 13:05
Veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou znepokojuje vyjadřování bytového družstva Krušnohor, které na Mostecku spravuje tisíce bytů, na adresu Romů. Poslala mu proto dopis s žádostí o nápravu.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo