romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby: Trmičtí Romové slaví úspěch. Druhé místo a 3 křesla v zastupitelstvu

Trmice, 11.10.2014 22:01, (ROMEA)
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková

Úspěch zažívá skupina Romů, která se rozhodla kandidovat v komunálních volbách v Trmicích. Hnutí Společně pro Trmice (Nezávislá volba) s lídrem Martinem Bajgerem skončilo se ziskem 19,22 procent hlasů na druhém místě a v trmickém zastupitelstvu bude mít 3 křesla.

Novými zastupiteli se stali Martin Bajger a Martina Šimková. Pozici v zastupitelstvu obhájil Marcel Cichý, který byl v roce 2010 úspěšný na kandidátce Občanské demokratické strany (ODS).

Marcel Cichý uvedl, že ho úspěch překvapil. "Ani my sami jsme takový úspěch nečekali. Vidíme, že lidé chtějí změnu," řekl Cichý, podle kterého uskupení nevolili jen Romové. "Víme, že nás nevolili jen Romové, ale i lidé z majoritní společnosti. Bez jejich hlasů by ten úspěch tak velký nebyl," dodal Cichý.

Sdružení chce podle Cichého zlepšit důvěru lidí v radnici. Přinést chce i více práce pro místní lidi. "Lidem na úřadu práce bychom mohli dát víc prostoru v rámci veřejně prospěšných prací nebo třeba v rámci programů typu asistentů prevence kriminality. Současný městský úřad tyto služby příliš nevyužívá," dadal Cichý.

„Jsme hrdí na to, že se nám podařilo dát dohromady skupinu lidí, za nimiž stojí jejich každodenní poctivá práce. Skupinu, která se sešla o své vlastní vůli, skupinu lidí, z nichž každý je ochoten připravit a plnit to, k čemu se zavazujeme,“ řekl těsně před volbami lídr kandidátky Martin Bajger.

První místo se ziskem 24,36 procent hlasů a čtyř zastupitelů obhájilo uskupení Starostové a nezávislí, dva zastupitele bude mít Sdružení nestraníků a po jednom Sdružení pro Koštov, ČSSD, KSČM, Strana zdraví sportu prosperity, Trmičáci pro Trmice a Naše Trmice.

Přečteno: 3090x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Komunální, Komunální volby 2014, TrmiceHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo