romea - logo
14. prosince 2019 (sobota)
svátek má Lýdie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komunální volby: Trmičtí Romové slaví úspěch. Druhé místo a 3 křesla v zastupitelstvu

Trmice, 11.10.2014 22:01, (ROMEA)
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková

Úspěch zažívá skupina Romů, která se rozhodla kandidovat v komunálních volbách v Trmicích. Hnutí Společně pro Trmice (Nezávislá volba) s lídrem Martinem Bajgerem skončilo se ziskem 19,22 procent hlasů na druhém místě a v trmickém zastupitelstvu bude mít 3 křesla.

Novými zastupiteli se stali Martin Bajger a Martina Šimková. Pozici v zastupitelstvu obhájil Marcel Cichý, který byl v roce 2010 úspěšný na kandidátce Občanské demokratické strany (ODS).

Marcel Cichý uvedl, že ho úspěch překvapil. "Ani my sami jsme takový úspěch nečekali. Vidíme, že lidé chtějí změnu," řekl Cichý, podle kterého uskupení nevolili jen Romové. "Víme, že nás nevolili jen Romové, ale i lidé z majoritní společnosti. Bez jejich hlasů by ten úspěch tak velký nebyl," dodal Cichý.

Sdružení chce podle Cichého zlepšit důvěru lidí v radnici. Přinést chce i více práce pro místní lidi. "Lidem na úřadu práce bychom mohli dát víc prostoru v rámci veřejně prospěšných prací nebo třeba v rámci programů typu asistentů prevence kriminality. Současný městský úřad tyto služby příliš nevyužívá," dadal Cichý.

„Jsme hrdí na to, že se nám podařilo dát dohromady skupinu lidí, za nimiž stojí jejich každodenní poctivá práce. Skupinu, která se sešla o své vlastní vůli, skupinu lidí, z nichž každý je ochoten připravit a plnit to, k čemu se zavazujeme,“ řekl těsně před volbami lídr kandidátky Martin Bajger.

První místo se ziskem 24,36 procent hlasů a čtyř zastupitelů obhájilo uskupení Starostové a nezávislí, dva zastupitele bude mít Sdružení nestraníků a po jednom Sdružení pro Koštov, ČSSD, KSČM, Strana zdraví sportu prosperity, Trmičáci pro Trmice a Naše Trmice.

Přečteno: 3016x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Komunální, Komunální volby 2014, TrmiceHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo