romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Komunální volby: Trmičtí Romové slaví úspěch. Druhé místo a 3 křesla v zastupitelstvu

Trmice, 11.10.2014 22:01, (ROMEA)
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková

Úspěch zažívá skupina Romů, která se rozhodla kandidovat v komunálních volbách v Trmicích. Hnutí Společně pro Trmice (Nezávislá volba) s lídrem Martinem Bajgerem skončilo se ziskem 19,22 procent hlasů na druhém místě a v trmickém zastupitelstvu bude mít 3 křesla.

Novými zastupiteli se stali Martin Bajger a Martina Šimková. Pozici v zastupitelstvu obhájil Marcel Cichý, který byl v roce 2010 úspěšný na kandidátce Občanské demokratické strany (ODS).

Marcel Cichý uvedl, že ho úspěch překvapil. "Ani my sami jsme takový úspěch nečekali. Vidíme, že lidé chtějí změnu," řekl Cichý, podle kterého uskupení nevolili jen Romové. "Víme, že nás nevolili jen Romové, ale i lidé z majoritní společnosti. Bez jejich hlasů by ten úspěch tak velký nebyl," dodal Cichý.

Sdružení chce podle Cichého zlepšit důvěru lidí v radnici. Přinést chce i více práce pro místní lidi. "Lidem na úřadu práce bychom mohli dát víc prostoru v rámci veřejně prospěšných prací nebo třeba v rámci programů typu asistentů prevence kriminality. Současný městský úřad tyto služby příliš nevyužívá," dadal Cichý.

„Jsme hrdí na to, že se nám podařilo dát dohromady skupinu lidí, za nimiž stojí jejich každodenní poctivá práce. Skupinu, která se sešla o své vlastní vůli, skupinu lidí, z nichž každý je ochoten připravit a plnit to, k čemu se zavazujeme,“ řekl těsně před volbami lídr kandidátky Martin Bajger.

První místo se ziskem 24,36 procent hlasů a čtyř zastupitelů obhájilo uskupení Starostové a nezávislí, dva zastupitele bude mít Sdružení nestraníků a po jednom Sdružení pro Koštov, ČSSD, KSČM, Strana zdraví sportu prosperity, Trmičáci pro Trmice a Naše Trmice.

Přečteno: 3185x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Komunální, Komunální volby 2014, TrmiceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo