romea - logo
16. listopadu 2019 (sobota)
svátek má Otmar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Konvička je dál trestně stíhán za své nenávistné výroky. Se stížností neuspěl

5.1.2016 13:40
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)

Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička dál čelí trestnímu stíhání z listopadu loňského roku, kdy byl obviněn z podněcování k nenávisti vůči muslimům kvůli svým výrokům na Facebooku. Jak České televizi potvrdil Josef Richter z Okresního státního zastupitelství České Budějovice, státní zástupce zamítl jeho stížnost. Za výroky mu dál hrozí až tříleté vězení.

Konvička, jehož blok již dříve označil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) za xenofobní sektu, v minulosti na sociální síti psal například o namletí muslimů do masokostní moučky. Podle Konvičky je "islám hnusný a špatný", prohlásil také, že kdyby byl islám potlačován, nebyly by problémy s migranty. "To, co teď dělá EU, je horší ekvivalent mnichovské zrady," řekl mimo jiné Konvička.

NEPŘEHLÉDNĚTEPřečteno: 927x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Martin Konvička, Nenávist, Facebook, obvinění, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo