romea - logo
13. října 2019 (neděle)
svátek má Renáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Krajský soud v Českých Budějovicích: Za úmysl zapálit dům obydlený Romy pouze podmínka

České Budějovice, 16.10.2014 13:04, (ROMEA)
Dům, kde žijí romské rodiny, se snažil zapálit opilý muž. Foto: 5plus2
Dům, kde žijí romské rodiny, se snažil zapálit opilý muž. Foto: 5plus2

Krajský soud v Českých Budějovicích dnes zmírnil rozsudek prvoinstančního soudu, který za pokus o žhářský útok na dům obývaný Romy, uložil nepodmíněný trest vězení v délce 2,5 roků. Krajský soud tento trest změnil na podmínku ve stejné délce.

Ke žhářskému útoku došlo loni 14. července, v době protiromských pochodů v jihočeské metropoli. Pachatel čin nedokonal. Obyvatelé domu, kteří si všimli zápachu čerstvě rozlitého paliva na chodníku před domem, stačili podezřelého muže zpacifikovat před tím, než ho mohl zapálit.

"Rozsudek je velké zklamání pro poškozené i pro společnost," okomentoval pro server Romea.cz rozhodnutí soudu zmocněnec poškozených Markus Pape.

Pape rovněž upozornil na to, že si dnes matka útočníka stěžovala, že obyvatelé napadeného domu jejího syna zmlátili. Soudce Slavomír Cirhan však podle Papeho jednoznačně uvedl, že útočník prokazatelně projevoval úmysl zapálit dům a když ho obyvatelé napadli, tak se jednalo o nutnou a legální obranu. Podle soudce nebyl žádný důvod obyvatele domu stíhat.

Podle zmocněnce poškozených Markuse Papeho i krajský soud potvrdil, že se prokázalo, že se obžalovaný dopustil skutku, který je popsán v žalobě.

Přečteno: 2077x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Násilí z nenávisti, Útok, Žhářský útok, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo