romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kumar Vishwanathan: Díky očkování se daří ve světě dostat nákazu pod kontrolu. Pracovníci organizace Vzájemné soužití se očkovali proti koronaviru

17.3.2021 8:45
Kumar Vishwanathan během očkování proti o nemocnění COVID-19.
Kumar Vishwanathan během očkování proti o nemocnění COVID-19.

Dvě desítky lidí z ostravské neziskové organizace Vzájemné soužití se nechalo naočkovat proti onemocnění COVID-19. Informoval o tom ředitel Kumar Vishwanathan.

Terénní a sociální pracovníci, kteří přicházejí do kontaktu s větším počtem klientů, se nechali v pondělí naočkovat proti onemocnění COVID-19. Podle ředitele ostravské organizace to byl logický krok, jak zamezit případnému přenosu nákazy mezi poskytovateli sociálních služeb a klienty.

 „Soužití funguje bez jakéhokoliv omezení. Teď v době pandemie potřebují klienti naší pomoc o to víc. A pokud nechceme, abychom někoho ohrozili nebo aby někdo nakazil nás, museli jsme se nechat naočkovat,“ říká pro zpravodajský server Romea.cz Vishwanathan a prozrazuje, že i pět lidí z organizace před nedávnem covid prodělalo.

„Ve vyloučených lokalitách v Ostravě máme čtyři ohniska nákazy, kde je potřeba pomáhat. Lidé potřebují respirátory a dezinfekce, aby se nákaza nešířila dál.“

Díky nabídce Krajského úřadu Moravskoslezského kraje si organizace jakožto poskytovatel sociálních služeb mohla objednat 40 vakcín pro své zaměstnance.

„Jako sociální pracovníci pracující v terénu jsme hned v závěsu za lékaři a zdravotními sestřičkami z první linie. Proto se dvacet našich zaměstnanců v pondělí naočkovali vakcínou Moderna,“ sdělil ředitel organizace a zdůraznil, že nikdo ze zaměstnanců nemá po očkovací látce zdravotní potíže nebo zvýšenou teplotu.

„Ve vyloučených lokalitách v Ostravě máme čtyři ohniska nákazy, kde je potřeba pomáhat. Lidé potřebují respirátory a dezinfekce, aby se nákaza nešířila dál,“ říká Vishwanathan.

„Ve světě se očkují miliony lidí, nákaza se daří dostat pod kontrolu a ekonomika se zvedá. My v Česku na covid a očkování nevěříme, lidé jsou pod vlivem dezinformací. Přitom třeba neštovice se díky očkování podařilo zcela vymýtit. Dnes jsou technologie daleko vyspělejší, dokážeme vyvinout očkovací látku za daleko kratší dobu, než tomu bylo kdysi,“ dodává a upozorní, že nikdo neví, jak se nemoc nakonec bude vyvíjet. Proto je podle něj důležité, aby se populace nechala naočkovat a zamezilo se tak šířením nákazy a mutacím.

„Romové by se v žádném případě neměli bát očkování, naopak, rizika vakcinace nejsou velká. A pokud někdo váhá, měl by se podívat, co se děje uvnitř komunity. Za poslední rok zemřelo tolik starších lidí, které jsem osobně znal a to mě děsí,“ sdělil.

Česko začalo proti nemoci covid-19 očkovat koncem loňského prosince. Dosud zdravotníci aplikovali téměř 1,2 milionu dávek tří druhů vakcín od různých výrobců. Nejvíce se naočkovalo vakcínou od společností Pfizer/BioNTech, pak od společnosti AstraZeneca a očkuje se i vakcínou od firmy Moderna. Dvě dávky vakcíny v ČR dostalo 318 tisíc lidí.

Přečteno: 716x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

očkování, COVID-19, Kumar Vishwanathan, Vzájemné soužití, Sociálně vyloučené lokality, SociálníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo