romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kvůli napadení u nádraží v Přerově jsou muži podezřelí z ublížení na zdraví

Přerov, 2.5.2013 15:02, (ROMEA)
Policisté zasahují u incidentu, který se stal jen chvíli poté, co byla Přerově ukončena demonstrace neonacistů. Incident nesouvisel s pochodem. (1. 5. 2013, FOTO: Jičří Šlemar)
Policisté zasahují u incidentu, který se stal jen chvíli poté, co byla Přerově ukončena demonstrace neonacistů. Incident nesouvisel s pochodem. (1. 5. 2013, FOTO: Jičří Šlemar)

Dvojice útočníků, která napadla ve středu vpodvečer muže u přerovského nádraží, je podezřelá z ublížení na zdraví a z výtržnictví. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Incident se stal jen chvíli poté, co byla ve městě rozpuštěna demonstrace extremistů a do prostoru před nádražím se kvůli tamním sociálně vyloučeným lokalitám stahovaly desítky těžkooděnců. Incident však podle policie s akcí nesouvisel, vyvolal však vzápětí napětí mezi Romy.

Napadení se odehrálo ve Škodově ulici. Dva místní ve věku 39 a 22 let zaútočili na muže, který nebyl účastníkem pochodu. Starší jej srazil pěstí k zemi a mladší do něj poté kopal. Muž byl převezen do nemocnice. "Oba byli na místě ihned zadrženi a po výslechu propuštěni na svobodu. Oba jsou ze Škodovy ulice. Jsou podezřelí z výtržnictví a ublížení na zdraví. Měli údajně mezi sebou nevyřízené osobní účty," uvedla mluvčí.

Útok se odehrál před očima policistů; ve středu kvůli demonstraci a pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti bezpečnost v ulicích města střežilo na 700 příslušníků. Incident se stal ve chvíli, kdy se příznivci této strany vydávali k nádraží a přesouvaly se tam i policejní oddíly. Napadení navíc vyvolalo napětí v romské lokalitě, zhruba pět desítek Romů vyšlo ven, nakonec se však podle policejní koordinátorky Michaely Sedláčkové uklidnili a rozešli.

Mítink i dvoukilometrový pochod extremistů se obešel bez problémů, policisté pouze u některých z nich zadrželi pepřové spreje či tyče.

Přečteno: 1739x
 

Kam dál:

Štítky:  

Přerov, Kriminalita, DSSS, Extremismus, NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo