romea - logo
5. srpna 2020 (středa)
svátek má Kristián

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský lékař Jakub Jarý: Dělám práci, která má právě teď obrovský smysl!

2.4.2020 12:00

Jakub Jarý vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě v Plzni. Nyní pracuje jako lékař na infekčním oddělení v Ústí nad Labem. Svou práci vnímá jako poslání. Medicínu si vybral proto, že je to obor, ve kterém může pomáhat, být prospěšný a zároveň tak splatit pomoc, kterou mu poskytly některé nadace během jeho studia. V době karantény patří jeho povolání mezi ty nejcennější.

“Není nutnost mít respirátory nejvyšší kvality. Ty jsou vyhrazeny pro nás, protože jsme v bezprostřední blízkosti s pacienty. Co se týká běžného nakupování a cesty v tramvaji, tam si myslím, že jakékoliv zakrytí úst a nosu má smysl a není to jen nějaké přebytečné nařízení,” vysvětluje.

“To, že jsme teď omezeni třeba i pohybově, protože jsme navlečeni ve skafandru, nesmí pro pacienta znamenat, že ho vyšetříme méně kvalitně, než kdybychom ten skafandr neměli,” říká Jarý.

Nejen o tom, jak se lékařům pracuje v době karantény, si s mladým lékařem povídal Richard Samko v dalším rozhovoru pro ROMEA TV. Sledujte dnes od 17:00.
Přečteno: 6265x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Osobnosti, Ústí nad Labem, ZdravíHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo