romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský lékař Jakub Jarý: Dělám práci, která má právě teď obrovský smysl!

2.4.2020 12:00

Jakub Jarý vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě v Plzni. Nyní pracuje jako lékař na infekčním oddělení v Ústí nad Labem. Svou práci vnímá jako poslání. Medicínu si vybral proto, že je to obor, ve kterém může pomáhat, být prospěšný a zároveň tak splatit pomoc, kterou mu poskytly některé nadace během jeho studia. V době karantény patří jeho povolání mezi ty nejcennější.

“Není nutnost mít respirátory nejvyšší kvality. Ty jsou vyhrazeny pro nás, protože jsme v bezprostřední blízkosti s pacienty. Co se týká běžného nakupování a cesty v tramvaji, tam si myslím, že jakékoliv zakrytí úst a nosu má smysl a není to jen nějaké přebytečné nařízení,” vysvětluje.

“To, že jsme teď omezeni třeba i pohybově, protože jsme navlečeni ve skafandru, nesmí pro pacienta znamenat, že ho vyšetříme méně kvalitně, než kdybychom ten skafandr neměli,” říká Jarý.

Nejen o tom, jak se lékařům pracuje v době karantény, si s mladým lékařem povídal Richard Samko v dalším rozhovoru pro ROMEA TV. Sledujte dnes od 17:00.
Přečteno: 6487x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Osobnosti, Ústí nad Labem, ZdravíHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo