romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský lékař Jakub Jarý: Dělám práci, která má právě teď obrovský smysl!

2.4.2020 12:00

Jakub Jarý vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě v Plzni. Nyní pracuje jako lékař na infekčním oddělení v Ústí nad Labem. Svou práci vnímá jako poslání. Medicínu si vybral proto, že je to obor, ve kterém může pomáhat, být prospěšný a zároveň tak splatit pomoc, kterou mu poskytly některé nadace během jeho studia. V době karantény patří jeho povolání mezi ty nejcennější.

“Není nutnost mít respirátory nejvyšší kvality. Ty jsou vyhrazeny pro nás, protože jsme v bezprostřední blízkosti s pacienty. Co se týká běžného nakupování a cesty v tramvaji, tam si myslím, že jakékoliv zakrytí úst a nosu má smysl a není to jen nějaké přebytečné nařízení,” vysvětluje.

“To, že jsme teď omezeni třeba i pohybově, protože jsme navlečeni ve skafandru, nesmí pro pacienta znamenat, že ho vyšetříme méně kvalitně, než kdybychom ten skafandr neměli,” říká Jarý.

Nejen o tom, jak se lékařům pracuje v době karantény, si s mladým lékařem povídal Richard Samko v dalším rozhovoru pro ROMEA TV. Sledujte dnes od 17:00.
Přečteno: 6590x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Osobnosti, Ústí nad Labem, ZdravíHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo