romea - logo
20. října 2021 (středa)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský lékař Jakub Jarý: Dělám práci, která má právě teď obrovský smysl!

2.4.2020 12:00

Jakub Jarý vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě v Plzni. Nyní pracuje jako lékař na infekčním oddělení v Ústí nad Labem. Svou práci vnímá jako poslání. Medicínu si vybral proto, že je to obor, ve kterém může pomáhat, být prospěšný a zároveň tak splatit pomoc, kterou mu poskytly některé nadace během jeho studia. V době karantény patří jeho povolání mezi ty nejcennější.

“Není nutnost mít respirátory nejvyšší kvality. Ty jsou vyhrazeny pro nás, protože jsme v bezprostřední blízkosti s pacienty. Co se týká běžného nakupování a cesty v tramvaji, tam si myslím, že jakékoliv zakrytí úst a nosu má smysl a není to jen nějaké přebytečné nařízení,” vysvětluje.

“To, že jsme teď omezeni třeba i pohybově, protože jsme navlečeni ve skafandru, nesmí pro pacienta znamenat, že ho vyšetříme méně kvalitně, než kdybychom ten skafandr neměli,” říká Jarý.

Nejen o tom, jak se lékařům pracuje v době karantény, si s mladým lékařem povídal Richard Samko v dalším rozhovoru pro ROMEA TV. Sledujte dnes od 17:00.
Přečteno: 7190x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Osobnosti, Ústí nad Labem, ZdravíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo