romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Letos podruhé zasedne Rada vlády pro záležitosti romské menšiny

Praha, 10.6.2016 12:01, (ROMEA)
Zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, 23.10.2014 (FOTO: František Bikár)
Zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, 23.10.2014 (FOTO: František Bikár)

Pod vedením svého předsedy, ministra Jiřího Dienstbiera, opět zasedne Rada vlády pro záležitosti romské menšiny. Bude se zabývat mimo jiné programy na podporu terénní práce a prevence sociálního vyloučení a komunitní práce. Jednání se uskuteční v pondělí 13. června od 13.00 hodin v budově Úřadu vlády ČR.

Kromě výše zmíněných bodů členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny také budou schvalovat jednací řád Komise pro hodnocení projektů a seznámí se s projektem „Aktivizace a zmocňování romských stakeholderů prostřednictvím Národní romské platformy“.

Členové Rady budou informováni o přípravě Zprávy o stavu romské menšiny v České republice za rok 2015, Výroční zprávy o činnosti Rady vlády pro záležitosti romské menšiny za rok 2015 a Metodiky sledování a vyhodnocování Strategie romské integrace do roku 2020. Bude také projednáno zapojení Rady do pracovních, poradních a dalších orgánů, jejichž činnost má bezprostřední dopad na oblast integrace/inkluze Romů.
Přečteno: 1277x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny, Romové, Projekty, Podpora, Sociální, vyloučená lokalita, Jiří Dienstbier, Úřad vlády, Strategie romské integrace do roku 2020HLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo