romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Letos podruhé zasedne Rada vlády pro záležitosti romské menšiny

Praha, 10.6.2016 12:01, (ROMEA)
Zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, 23.10.2014 (FOTO: František Bikár)
Zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, 23.10.2014 (FOTO: František Bikár)

Pod vedením svého předsedy, ministra Jiřího Dienstbiera, opět zasedne Rada vlády pro záležitosti romské menšiny. Bude se zabývat mimo jiné programy na podporu terénní práce a prevence sociálního vyloučení a komunitní práce. Jednání se uskuteční v pondělí 13. června od 13.00 hodin v budově Úřadu vlády ČR.

Kromě výše zmíněných bodů členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny také budou schvalovat jednací řád Komise pro hodnocení projektů a seznámí se s projektem „Aktivizace a zmocňování romských stakeholderů prostřednictvím Národní romské platformy“.

Členové Rady budou informováni o přípravě Zprávy o stavu romské menšiny v České republice za rok 2015, Výroční zprávy o činnosti Rady vlády pro záležitosti romské menšiny za rok 2015 a Metodiky sledování a vyhodnocování Strategie romské integrace do roku 2020. Bude také projednáno zapojení Rady do pracovních, poradních a dalších orgánů, jejichž činnost má bezprostřední dopad na oblast integrace/inkluze Romů.
Přečteno: 1260x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny, Romové, Projekty, Podpora, Sociální, vyloučená lokalita, Jiří Dienstbier, Úřad vlády, Strategie romské integrace do roku 2020HLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo