romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

LEV 21 jde do voleb spolu s extremistickou DSSS. Romští členové strany se spoluprací nesouhlasí

25.5.2016 14:32, (AKTUALIZOVÁNO)
Tomáš Vandas a Jiří Štěpánek, na jedné z demonstrací DSSS.  Foto: František Kostlán
Tomáš Vandas a Jiří Štěpánek, na jedné z demonstrací DSSS. Foto: František Kostlán

Spolupráce stran Národní socialisté – LEV 21 a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), která byla poprvé oznámena na letošní prvomájové demonstraci DSSS v Ústí nad Labem, bude tématem i zítřejší tiskové konference v sídle krajské organizace LEV 21 v Ústí nad Labem. Vedle Petra Bendy, bývalého poslance a někdejšího předsedy severočeské ČSSD, který aktuálně stranu z pozice místopředsedy vede, na ní vystoupí i předseda extremistické DSSS Tomáš Vandas.

Ten bude v říjnových volbách kandidovat na post senátora na Ústecku. Obě strany pak půjdou do podzimních krajských a senátních voleb společně. Za NS-LEV21 přitom v minulosti kandidovali i Romové a i v současnosti se stranou spolupracují.

„Jsem Rom a nikdy nepůjdu do spolupráce s Dělnickou stranou,“ řekl pro server Romea.cz předseda okresní rady českolipské buňky NS – LEV 21 Miroslav Jano. O spolupráci obou stran se podle svých slov dozvěděl dnes. „Za Českou Lípu mohu říci, že se nám takové spojenectví rozhodně nelíbí. Příští týden máme konferenci v Praze, kde naše stanovisko přednesu,“ uvedl.

Krajně pravicová a silně nacionalistická DSSS, známá svou protiromskou rétorikou a svoláváním protiromských protestů, se v posledním roce zaměřila také na téma uprchlické krize. Za stranu, která vznikla po soudním rozpuštěním své předchůdkyně Dělnické strany (DS) před pěti lety, bude v podzimních volbách kandidovat mimo jiné i Vlastimil Pechanec odsouzený za rasistickou vraždu Roma Otty Absolona ve Svitavách.

Jak pro server Echo24 uvedla další z představitelek buňky LEV 21 v České Lípě, místopředsedkyně Hana Janová, za spojením obou stran v Ústeckém kraji by mohla být snaha ústecké organizace LEV 21 zaplnit kandidátní listinu ať už s pomocí kohokoliv. Spojení s DSSS i podle Janové nepřipadá pro její buňku v úvahu. Většinu členů českolipské pobočky představují právě Romové.

„NS – Lev 21 Česká Lípa do voleb s DSSS nepůjde a ani o tom neuvažuje. Dnes na setkání s krajským předsedou v Liberci dohodneme další postup. Do toho, co je dojednané v ústeckém kraji se vměšovat nemůžeme,“ potvrdil pro server Romea.cz vyjádření svých kolegů i předseda místní organizace v České Lípě Stanislav Vondráček. 

Přečteno: 2076x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, DSSS, Volby, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo