romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Lidé si v Praze připomenou smrt Milady Horákové

Praha, 26.6.2014 12:48, (ROMEA)
Milada Horáková, kolorovaný záběr z filmu natáčeného během procesu. (FOTO: Wikimedia Commons, Cassius Chaerea)
Milada Horáková, kolorovaný záběr z filmu natáčeného během procesu. (FOTO: Wikimedia Commons, Cassius Chaerea)

Lidé si dnes na několika místech Prahy připomenou justiční vraždu političky Milady Horákové. Popravena byla před 64 lety 27. června. Připomínat se budou i další oběti komunistického režimu. Shromáždění se uskuteční na hřbitovech na Vyšehradě a v Ďáblicích, pietní průvod také projde přes Most Legií k památníku na Újezdu.

V Národním divadle společnost Člověk v tísni promítne žákům základních a středních škol film Případ dr. Horáková, následovat bude happening na Újezdu u pomníku obětem komunistického režimu. Na několika místech Prahy budou také umístěny výtvarné instalace pod názvem Komunismus bolí dodnes. Cílem je připomenout zločinnou podstatu komunistického režimu, uvedli organizátoři.

Právnička a národně socialistická poslankyně Horáková se účastnila protinacistického odboje, byla kvůli němu vězněna v koncentračních táborech. V roce 1949 byla zatčena a v červnu 1950 odsouzena ve vykonstruovaném procesu k trestu smrti.

Přečteno: 598x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunismus, Lidská práva, Extremismus, Vražda, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo