romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Lži, dezinformace, konspirační teorie a šíření nenávisti, to byl profil Lubomíra Volného. Facebook mu jeho účet zrušil

10.6.2021 21:05
Lubomír Volný (FOTO: repro video Facebook.com)
Lubomír Volný (FOTO: repro video Facebook.com)

Neoficiálnímu králi konspiračních teorií kolem pandemie Covid-19, poslanci Lubomírovi Volnému Facebook zrušil jeho stránku. Důvodem pro smazání Volného profilu bylo dlouhodobé porušování pravidel. Informaci jako první přinesl server Seznam Zprávy.

Jak se kontroverzní poslanec vyjádřil, krok Facebooku pro něj není žádným překvapením. Přesto hodlá podat stížnost. Podle jeho vyjádření Facebook již nějakou dobu omezoval viditelnost samotného profilu, aby zabránil strmému nárůstu nových podporovatelů a fanoušků.

„My jsme věděli, že se to dříve nebo později stane. Proto jsme si vytvořili síť lidí, kteří re-streamují naše videa, aby se dostala mezi co nejvíc lidí,“ řekl Seznam Zprávám nezařazený poslanec.

Volný tím potvrdil, že se již déle připravoval na přesun na jinou komunikační platformu. Sociální síť Facebook zdůvodnila smazání profilu porušením pravidel.

„Chceme dávat lidem hlas, ale zároveň chceme, aby se všichni uživatelé cítili bezpečně. Stránku Lubomíra Volného jsme smazali pro opakované publikování materiálu, který porušuje naše standardy, především pravidla týkající se šíření nenávisti, šikany, obtěžování a nahoty,“ uvedla pro Seznam Zprávy Magdalena Szulc z tiskového oddělení Facebooku.

„Dělají si, co se jim zachce. Dokud nebudou mít ze zákona zastoupení v České republice, nedá se s tím moc dělat. Stížnost ale samozřejmě pošlu,“ nesouhlasí Volný se zdůvodněním Facebooku.

Lubomír Volný mimo jiné na Facebooku tvrdil, že se chystá spiknutí za účelem diskreditace léku Ivermektin, a to úmrtími (vraždami) několika pacientů. Na základě tohoto tvrzení policie požádala o vydání Volného, neboť ho podezírá z šíření poplašné zprávy.

Přečteno: 788x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

poslanec, Facebook, Extremismus, COVID-19, Konspirační teorieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo