romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Maminky, dodejte Úřadu práce potvrzení, že bydlíte v ČR, jinak přijdete o rodičovský příspěvek

Praha, 9.10.2012 10:40, (ROMEA)
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Už jen tři týdny zbývají maminkám na rodičovské dovolené, aby do konce října dodaly Úřadu práce prohlášení, že ony i jejich děti mají bydliště na území České republiky. Pokud potvrzení nedodají, stát jim výplatu rodičovského příspěvku pozastaví.

"Potvrzením a čestným prohlášením, případně podrobnějším šetřením úřadu práce se snažíme eliminovat ty, kterým dávky nenáleží," uvedla již dříve pro on-line deník TÝDEN.CZ mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Viktorie Plívová. Na rodičovský příspěvek a další dávky mají totiž nárok pouze lidé, kteří v České republice skutečně bydlí, nikoliv zde mají pouze uvedený trvalý pobyt.

Povinnost doložit místo bydliště se vztahuje jen na ty maminky, které mají přiznaný rodičovský příspěvek před 1. lednem 2012. A týká se také osob, které pobírají pěstounské dávky. Formulář nemusí vyplňovat maminky, které si o rodičovský příspěvek zažádaly letos, nebo ty, které v průběhu roku byly na úřadu práce a úřednice jim formulář s největší pravděpodobností předložila už dříve. Noví žadatelé o rodičovský příspěvek pak na úřadu vyplní formulář automaticky.

Pokud nebude potvrzení doručeno do konce října na Úřad práce, výplata příspěvku bude v listopadu pozastavena a úřad práce opozdilce písemně vyzve, aby informace o bydlišti doplnili. Prohlášení může být doručeno osobně, nebo zasláno doporučeným dopisem. Pozastavené příspěvky budou po splnění povinnosti vyplaceny zpětně.

FORMULÁŘ SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE:

ryz, TÝDEN, Tn.cz
Přečteno: 2801x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sociální dávkyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo