romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Martina Kokyová: Sport mě naučil určit si cíl a jít za ním

Praha, 7.10.2014 11:21, (ROMEA)
Martina Kokyová (FOTO: Facebook Martiny Kokyové)
Martina Kokyová (FOTO: Facebook Martiny Kokyové)

Ve 20 letech zvítězila v soutěži krásy Miss Roma Praha 2010 a dostala se tak mezinárodní soutěž Miss Roma International 2010 v makedonském městě Skopje. Diváci ji ocenili jako nejsympatičtější účastnici. Vystudovala Obchodní akademii, obor Ekonomické lyceum, pak nastoupila na kombinovanou formu studia diplomacie na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. „Pro magisterské studium jsem si zvolila logistiku na Vysoké škole logistiky v Přerově – kvůli zaměstnání, ve kterém jsem měla možnost většího uplatnění,“ říká dnes čtyřiadvacetiletá MARTINA KOKYOVÁ.

Na všechny soutěže Miss, kterých se zúčastnila, moc ráda vzpomíná. „Tou stěžejní je pro mě samozřejmě Miss Roma International. Odnesla jsem si spoustu krásných zážitků,a také jsem poznala skvělé lidi, se kterými jsem stále v kontaktu,“ říká Martina.

Kromě mezinárodní zkušenosti soutěžila také na Miss Roma 2007 v Hodoníně nebo na neromských soutěžích jako Miss Reneta 2008, Miss Pláž 2008, Dívka léta 2009 - a mnoho dalších.

„Soutěže krásy jsou podle mého názoru obecně velmi často podceňovány okolím. Měla jsem možnost nahlédnout do zákulisí soutěží a vidět úsilí organizátorů, kteří si zaslouží obdiv,“ vzpomíná.

Kromě soutěží krásy byl jejím velkým koníčkem také sport – od dětství se do sedmnácti let věnovala karate. K tomu ji přivedl tatínek, který Martinu vždy ve všem podporoval. Za svůj největší úspěch považuje dosažení hnědého pásu v karate goju-ryu, a také několik umístění na Mistrovství České republiky v kumite.

„Tento sport mě velmi ovlivnil. Naučila jsem se určit cíl a jít si za ním, naučil mě, že po tvrdé dřině přichází sladká odměna - a řídím se tím dodnes,“ říká.

Po karate přišel modeling – a od něj zbýval jen krůček k soutěžím Miss. „Soutěže krásy a karate - to bylo moje dospívání, sedm - osm let zpět. Momentálně se už věnuji jen studiu, práci a rodině,“ přibližuje Martina dnes.

FOTOGALERIE

Přečteno: 9694x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Martina Kokyová, Miss, Sport, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo