romea - logo
19. října 2019 (sobota)
svátek má Michaela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Martina Kokyová: Sport mě naučil určit si cíl a jít za ním

Praha, 7.10.2014 11:21, (ROMEA)
Martina Kokyová (FOTO: Facebook Martiny Kokyové)
Martina Kokyová (FOTO: Facebook Martiny Kokyové)

Ve 20 letech zvítězila v soutěži krásy Miss Roma Praha 2010 a dostala se tak mezinárodní soutěž Miss Roma International 2010 v makedonském městě Skopje. Diváci ji ocenili jako nejsympatičtější účastnici. Vystudovala Obchodní akademii, obor Ekonomické lyceum, pak nastoupila na kombinovanou formu studia diplomacie na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. „Pro magisterské studium jsem si zvolila logistiku na Vysoké škole logistiky v Přerově – kvůli zaměstnání, ve kterém jsem měla možnost většího uplatnění,“ říká dnes čtyřiadvacetiletá MARTINA KOKYOVÁ.

Na všechny soutěže Miss, kterých se zúčastnila, moc ráda vzpomíná. „Tou stěžejní je pro mě samozřejmě Miss Roma International. Odnesla jsem si spoustu krásných zážitků,a také jsem poznala skvělé lidi, se kterými jsem stále v kontaktu,“ říká Martina.

Kromě mezinárodní zkušenosti soutěžila také na Miss Roma 2007 v Hodoníně nebo na neromských soutěžích jako Miss Reneta 2008, Miss Pláž 2008, Dívka léta 2009 - a mnoho dalších.

„Soutěže krásy jsou podle mého názoru obecně velmi často podceňovány okolím. Měla jsem možnost nahlédnout do zákulisí soutěží a vidět úsilí organizátorů, kteří si zaslouží obdiv,“ vzpomíná.

Kromě soutěží krásy byl jejím velkým koníčkem také sport – od dětství se do sedmnácti let věnovala karate. K tomu ji přivedl tatínek, který Martinu vždy ve všem podporoval. Za svůj největší úspěch považuje dosažení hnědého pásu v karate goju-ryu, a také několik umístění na Mistrovství České republiky v kumite.

„Tento sport mě velmi ovlivnil. Naučila jsem se určit cíl a jít si za ním, naučil mě, že po tvrdé dřině přichází sladká odměna - a řídím se tím dodnes,“ říká.

Po karate přišel modeling – a od něj zbýval jen krůček k soutěžím Miss. „Soutěže krásy a karate - to bylo moje dospívání, sedm - osm let zpět. Momentálně se už věnuji jen studiu, práci a rodině,“ přibližuje Martina dnes.

FOTOGALERIE

Přečteno: 9581x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Martina Kokyová, Miss, Sport, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo