romea - logo
27. listopadu 2021 (sobota)
svátek má Xenie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Městskou policii ve Žďáře posílí romští asistenti

Žďár nad Sázavou, 22.7.2013 12:28, (ROMEA)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Strážníkům městské policie ve Žďáře nad Sázavou pomůžou romští kolegové. Město nově najímá asistenty prevence kriminality, kteří budou spolupracovat s policií. Snaží se tak vyřešit problémy se soužitím v problémové čtvrti Stalingrad.

„K městské policii jako zaměstnanci jsou přibíráni asistenti prevence kriminality, kteří mají na starosti veřejný pořádek, odhalování přestupků,“ popisuje policejní preventistka Dagmar Pálková.

Sídliště Stalingrad obývá smíšená komunita a problémů v rámci soužití Romů a zbytků obyvatel stále přibývá.

„Chtěli jsme nějakým způsobem lépe uchopit těžkosti soužití,“ vysvětluje místostarosta Ladislav Bárta, proč se město rozhodlo povolat romské asistenty.

Třicetiletý Rom Stanislav, který ze čtvrti pochází a připojí se ke strážníkům, chce pomoci hlavně dětem. „Aby se lidi naučili chovat k dětem. Dobře se k nim nechovají. Aby nezanedbávali děti a aby se naučili žít mezi komunitou,“ říká Stanislav.

Romští asistenti dostanou za úkol nejen řešení přestupků, ale i problémů se záškoláctvím. Pomocníci nyní prochází školením a připravují se na novou práci, v terénu se objeví koncem léta.

Český rozhlas
Přečteno: 989x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

asistent prevence kriminality, čtvrť Stalingrad, Žďár nad Sázavou, romský asistentHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo