romea - logo
14. prosince 2019 (sobota)
svátek má Lýdie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Milan Horvát: Mám rád, když mám přehled o životě, který se mě týká, a mohu se o jeho zlepšení zasadit

Praha, 8.10.2014 16:48, (ROMEA)
Milan Horvát
Milan Horvát

„Když jsem poprvé, jako čerstvě zvolený zastupitel Městské části Prahy 3 v roce 2010, zaparkoval své auto na vyhrazeném parkovišti pro zastupitele, bylo z toho obrovské haló,“ vzpomíná dnes již z úsměvem Milan Horvát, kandidát za ČSSD pod číslem 7 volebního okrsku Městské části Prahy 3. „Ptali se mě, co si to dovoluji, co tam dělám, a že to nejde jen tak mluvit s vedoucím odboru. Když jsem řekl, že jsem zastupitel a prokázal se průkazkou, tak doslova nevěřili svým očím, že se Rom stal zastupitelem,“ říká.

Proč jste se rozhodl vstoupit do politiky a co považujete během vašeho volebního období za úspěch?

Politika mě vždy zajímala, a také jsem chtěl změnit pohled majority na Romy, protože i Rom může něco změnit a zaujmout prestižní místo.

Za úspěch - nikoliv můj, ale ČSSD považuji, že se nám povedlo umístit všechny děti do mateřských školek a že se nám povedlo splnit většinu z našich bodů, které jsme měli v programu.

Po zkušenostech z prvního volebního období opět kandidujete za ČSSD. Když budete opět zvolen zastupitelem městské části Prahy 3, jaké budou Vaše cíle?

Byl jsem u zrodu sociální služby na Praze 3, mým cílem je tuto službu více rozšířit a zpřístupnit místním občanům. Také bych se rád zasadil o zlepšení přístupu úředníků k Romům, kteří se svými záležitostmi obrací na městský úřad a v neposlední řadě mě zajímá bytová politika, protože většinu Romů nejvíce tíží práce a bydlení.

Jaké funkce dosud na městské části Prahy 3 zastupujete?

Jsem ve výboru pro majetek, v kulturní komisi, v komisi sociální, zdravotní a v komisi pro privatizaci bytového fondu. Nejedná se o výrazně výdělečnou činnost, jak by mohla řada lidí předpokládat. Za svou činnost dostávám měsíčně odměnu ve výši 2200Kč čistého. Doufám, že budu v dalším volebním období opět zvolen, protože jsem získal mnoho zkušeností a řadu poznatků, které bych mohl nyní zúročit. O problémech „obyčejných“lidí vím opravdu dost a jsem rád, když mě lidé kontaktují a žádají o radu. Na své kořeny a původ nezapomínám a v tom je má síla.

Jak se vám daří skloubit tolik komisí a výborů s běžným životem?

Jsem aktivní člověk, mám rád, když mám přehled o životě, který se mě týká, a mohu se o jeho zlepšení zasadit. Mimo politické činnosti jsem zaměstnancem dopravního podniku hlavního města Prahy, kde jsem již 22 let řidičem autobusu městské hromadné dopravy.

Proč si myslíte, že řada občanů, a hlavně Romové, k volbám nechodí?

Myslím, že občané - a hlavně Romové jsou skeptičtí. Nevěří tomu, že se tím, když půjdou volit, něco změní. Je to velká škoda, protože by si měl každý uvědomit, že svými hlasy můžou rozhodnout o tom, kdo je bude zastupovat. Když tak neučiní, tak se budou muset spoléhat na české zástupce, kteří budou zvoleni majoritní společností, a kteří z 80% - 90% nemají o Romy zájem.

Přečteno: 1661x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Milan Horváth, Volby 2014, Politika, Rozhovory, Komunální, Komunální volby 2014HLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo