romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Milan Horvát: Mám rád, když mám přehled o životě, který se mě týká, a mohu se o jeho zlepšení zasadit

Praha, 8.10.2014 16:48, (ROMEA)
Milan Horvát
Milan Horvát

„Když jsem poprvé, jako čerstvě zvolený zastupitel Městské části Prahy 3 v roce 2010, zaparkoval své auto na vyhrazeném parkovišti pro zastupitele, bylo z toho obrovské haló,“ vzpomíná dnes již z úsměvem Milan Horvát, kandidát za ČSSD pod číslem 7 volebního okrsku Městské části Prahy 3. „Ptali se mě, co si to dovoluji, co tam dělám, a že to nejde jen tak mluvit s vedoucím odboru. Když jsem řekl, že jsem zastupitel a prokázal se průkazkou, tak doslova nevěřili svým očím, že se Rom stal zastupitelem,“ říká.

Proč jste se rozhodl vstoupit do politiky a co považujete během vašeho volebního období za úspěch?

Politika mě vždy zajímala, a také jsem chtěl změnit pohled majority na Romy, protože i Rom může něco změnit a zaujmout prestižní místo.

Za úspěch - nikoliv můj, ale ČSSD považuji, že se nám povedlo umístit všechny děti do mateřských školek a že se nám povedlo splnit většinu z našich bodů, které jsme měli v programu.

Po zkušenostech z prvního volebního období opět kandidujete za ČSSD. Když budete opět zvolen zastupitelem městské části Prahy 3, jaké budou Vaše cíle?

Byl jsem u zrodu sociální služby na Praze 3, mým cílem je tuto službu více rozšířit a zpřístupnit místním občanům. Také bych se rád zasadil o zlepšení přístupu úředníků k Romům, kteří se svými záležitostmi obrací na městský úřad a v neposlední řadě mě zajímá bytová politika, protože většinu Romů nejvíce tíží práce a bydlení.

Jaké funkce dosud na městské části Prahy 3 zastupujete?

Jsem ve výboru pro majetek, v kulturní komisi, v komisi sociální, zdravotní a v komisi pro privatizaci bytového fondu. Nejedná se o výrazně výdělečnou činnost, jak by mohla řada lidí předpokládat. Za svou činnost dostávám měsíčně odměnu ve výši 2200Kč čistého. Doufám, že budu v dalším volebním období opět zvolen, protože jsem získal mnoho zkušeností a řadu poznatků, které bych mohl nyní zúročit. O problémech „obyčejných“lidí vím opravdu dost a jsem rád, když mě lidé kontaktují a žádají o radu. Na své kořeny a původ nezapomínám a v tom je má síla.

Jak se vám daří skloubit tolik komisí a výborů s běžným životem?

Jsem aktivní člověk, mám rád, když mám přehled o životě, který se mě týká, a mohu se o jeho zlepšení zasadit. Mimo politické činnosti jsem zaměstnancem dopravního podniku hlavního města Prahy, kde jsem již 22 let řidičem autobusu městské hromadné dopravy.

Proč si myslíte, že řada občanů, a hlavně Romové, k volbám nechodí?

Myslím, že občané - a hlavně Romové jsou skeptičtí. Nevěří tomu, že se tím, když půjdou volit, něco změní. Je to velká škoda, protože by si měl každý uvědomit, že svými hlasy můžou rozhodnout o tom, kdo je bude zastupovat. Když tak neučiní, tak se budou muset spoléhat na české zástupce, kteří budou zvoleni majoritní společností, a kteří z 80% - 90% nemají o Romy zájem.

Přečteno: 1693x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Milan Horváth, Volby 2014, Politika, Rozhovory, Komunální, Komunální volby 2014HLAVNÍ ZPRÁVY

Status Jindřicha

František Kostlán: ČSSD kandiduje na Teplicku do senátu spolupracovníka neonacistů a komunistů

17.2.2020 13:35
V doplňovacích volbách do Senátu v Teplicích bude za ČSSD kandidovat starosta Duchcova Zbyněk Šimbera. Ten přitom v duchcovské radniční koalici dlouhodobě spolupracuje s neonacisty z DSSS a komunisty - kvůli tomu se od něj na počátku tohoto svazku v roce 2014 distancovalo tehdejší vedení ČSSD. Po volbách v roce 2018 se však za tuto koalici postavilo i krajské vedení ČSSD, zatímco předsednictvo alibisticky mlčelo.
 celý článek

Stanislav Křeček, zástupce veřejné ochránkyně práv, v reportáži televize Prima (FOTO: repro TV Prima)

Některým občanským členům "romské rady" se nelíbí nový ombudsman Stanislav Křeček. Mají obavy o smysl existence úřadu a vyzývají ho ke schůzce

17.2.2020 12:29
Někteří občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se ohradili proti zvolení Stanislava Křečka Veřejným ochráncem práv. Obávají se, že může dojít ke ztrátě základního smyslu existence tohoto úřadu, protože Křeček ve svých mediálních výrocích nepřisuzuje diskriminaci a lidským právům odpovídající respekt a vážnost. "Vnímáme práva národnostních menšin za důležitou část pracovní náplně veřejného ochránce práv. Z aktuálních zpráv Evropských institucí o stavu romské menšiny jasně vyplývá, že diskriminace Romů ve společnosti je zásadní příčinou neúspěchu veškerých národních i nadnárodních snah o integraci Romů," uvádí se v prohlášení, které podepsalo 8 ze současných 12 občanských členů "romské rady".
 celý článek

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (FOTO: www.mpsv.cz)

Maláčová obhajuje kontroverzní návrh na změnu vyplácení sociálních dávek na bydlení

17.2.2020 10:51
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce za pomoci evropských fondů nastavit systémovou sociální práci na obcích. Ředitelé škol či starostové by mohli požádat například o peníze na dodatečné školní psychology či sociální pracovníky, pokud obce vykazuje znaky vyloučené lokality. O detailech opatření se nyní jedná. Maláčová to řekla v pořadu Partie v televizi Prima. Obhajovala také plán ministerstva práce od roku 2021 nahradit nynější příspěvek a doplatek na bydlení novým přídavkem. Jeho přidělení podmiňuje spoluprací příjemců s úřadem práce a řádnou školní docházkou jejich dětí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo