romea - logo
20. září 2020 (neděle)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Milan Horvát: Mám rád, když mám přehled o životě, který se mě týká, a mohu se o jeho zlepšení zasadit

Praha, 8.10.2014 16:48, (ROMEA)
Milan Horvát
Milan Horvát

„Když jsem poprvé, jako čerstvě zvolený zastupitel Městské části Prahy 3 v roce 2010, zaparkoval své auto na vyhrazeném parkovišti pro zastupitele, bylo z toho obrovské haló,“ vzpomíná dnes již z úsměvem Milan Horvát, kandidát za ČSSD pod číslem 7 volebního okrsku Městské části Prahy 3. „Ptali se mě, co si to dovoluji, co tam dělám, a že to nejde jen tak mluvit s vedoucím odboru. Když jsem řekl, že jsem zastupitel a prokázal se průkazkou, tak doslova nevěřili svým očím, že se Rom stal zastupitelem,“ říká.

Proč jste se rozhodl vstoupit do politiky a co považujete během vašeho volebního období za úspěch?

Politika mě vždy zajímala, a také jsem chtěl změnit pohled majority na Romy, protože i Rom může něco změnit a zaujmout prestižní místo.

Za úspěch - nikoliv můj, ale ČSSD považuji, že se nám povedlo umístit všechny děti do mateřských školek a že se nám povedlo splnit většinu z našich bodů, které jsme měli v programu.

Po zkušenostech z prvního volebního období opět kandidujete za ČSSD. Když budete opět zvolen zastupitelem městské části Prahy 3, jaké budou Vaše cíle?

Byl jsem u zrodu sociální služby na Praze 3, mým cílem je tuto službu více rozšířit a zpřístupnit místním občanům. Také bych se rád zasadil o zlepšení přístupu úředníků k Romům, kteří se svými záležitostmi obrací na městský úřad a v neposlední řadě mě zajímá bytová politika, protože většinu Romů nejvíce tíží práce a bydlení.

Jaké funkce dosud na městské části Prahy 3 zastupujete?

Jsem ve výboru pro majetek, v kulturní komisi, v komisi sociální, zdravotní a v komisi pro privatizaci bytového fondu. Nejedná se o výrazně výdělečnou činnost, jak by mohla řada lidí předpokládat. Za svou činnost dostávám měsíčně odměnu ve výši 2200Kč čistého. Doufám, že budu v dalším volebním období opět zvolen, protože jsem získal mnoho zkušeností a řadu poznatků, které bych mohl nyní zúročit. O problémech „obyčejných“lidí vím opravdu dost a jsem rád, když mě lidé kontaktují a žádají o radu. Na své kořeny a původ nezapomínám a v tom je má síla.

Jak se vám daří skloubit tolik komisí a výborů s běžným životem?

Jsem aktivní člověk, mám rád, když mám přehled o životě, který se mě týká, a mohu se o jeho zlepšení zasadit. Mimo politické činnosti jsem zaměstnancem dopravního podniku hlavního města Prahy, kde jsem již 22 let řidičem autobusu městské hromadné dopravy.

Proč si myslíte, že řada občanů, a hlavně Romové, k volbám nechodí?

Myslím, že občané - a hlavně Romové jsou skeptičtí. Nevěří tomu, že se tím, když půjdou volit, něco změní. Je to velká škoda, protože by si měl každý uvědomit, že svými hlasy můžou rozhodnout o tom, kdo je bude zastupovat. Když tak neučiní, tak se budou muset spoléhat na české zástupce, kteří budou zvoleni majoritní společností, a kteří z 80% - 90% nemají o Romy zájem.

Přečteno: 1742x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Milan Horváth, Volby 2014, Politika, Rozhovory, Komunální, Komunální volby 2014HLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo