romea - logo
19. srpna 2022 (pátek)
svátek má Ludvík

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Miloš Zeman si zazpíval hymnu s Martinem Konvičkou na akci Bloku proti islámu

17.11.2015 16:09
Prezident Miloš Zeman s vůdci Bloku proti Islámu zpívá českou hymnu... (FOTO: repro ČT24)
Prezident Miloš Zeman s vůdci Bloku proti Islámu zpívá českou hymnu... (FOTO: repro ČT24)

Zastánci opačných názorů k migrační krizi podle prezidenta Miloše Zemana nemají být "nálepkováni" jako islamofobové, rasisté či fašisté. Prohlásil to na akci organizace Blok proti islámu, která zastává k uprchlíkům negativní postoj a odmítá jejich přijímání. Po svém projevu si prezident zazpíval státní hymnu společně s předsedou Bloku proti islámu Martinem Konvičkou. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes naopak vyzval veřejnost, aby hněv vyvolaný teroristy neobraceli proti uprchlíkům.

"Je zapotřebí tolerance vůči odlišným názorům, každý má právo ve svobodné společnosti názor vyjádřit, ale opačný názor nesmí být umlčován," řekl prezident lidem na Albertově. Nálepka či nadávka podle něj není argument, takže by lidé neměli odpůrce islámu a uprchlíků označovat za rasisty.

Příznivci Bloku proti islámu vyzývají k úplnému vytlačení muslimů z Česka a staví se proti přijímání uprchlíků. Na několika letošních akcích zaměřených proti islámu se objevili příznivci neonacistických či krajně pravicových organizací.

Lidé podle Zemana v listopadu 1939 i 1989 vyšli do ulic, aby protestovali proti manipulaci a vnucování jediného správného názoru. Na tato slova reagovali lidé na Albertově výkřiky "Ať žije Zeman". "Tento národ si zaslouží, aby si vládl sám a aby mu nikdo zvnějšku nediktoval, co má, nebo nemá dělat," řekl prezident. Zeman je odpůrcem kvót Evropské unie pro počet přijímaných uprchlíků.

Lidé jsou podle Zemana v otázce uprchlické krize obětí mediální masáže. Své kritiky, kteří při loňském vystoupení Zemana na Albertově křičeli a někteří házeli vajíčka, prezident označil za řvoucí stádo.

Kvůli akcie Bloku proti islámu a prezidenta dopoledne ochranka odmítla pustit studenty ke studentské pamětní desce na Albertově v Praze. Studenty ochranka nechtěla podle České televizi vpustit zapálit svíčky u desky před 12:00, prezident Miloš Zeman měl přitom dorazit až po 14:00. Deska upozorňuje právě na zásluhy studentů na 17. listopadu 1989, který si dnes Česko připomíná.

Přečteno: 1419x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miloš Zeman, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo