romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba: Situaci kolem ubytoven bychom měli začít řešit na vládě

Jablonec nad Nisou, 11.4.2013 10:20, (ROMEA)
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. (FOTO: www.ods.cz)
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. (FOTO: www.ods.cz)

Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby by měl stát zamezit dalšímu zneužívání příspěvku na bydlení, který skrze nejchudší obyvatele ze státního rozpočtu vysávají majitelé ubytoven. Informoval o tom server iDNES.cz po návštěvě ministra v Jablonci nad Nisou.

Ministr Martin Kuba do regionu přijel mimo jiné řešit otázku sociálního bydlení. "Ti lidé tam jsou v situaci, že jsou rukojmími nějakého majitele ubytovny, který profituje ze státních příspěvků na bydlení. Tohle je riziková oblast a měli bychom ji ve vládě řešit," uvedl pro server iDNES.cz Kuba.

Kuba o situaci již jednal se zmocněnkyní vlády pro lidská práva Monikou Šimůnkovou. "Poprosil jsem ji, aby mi k tomuto problému vypracovala nějaký materiál a chci se pak s ní o tom bavit," doplnil pro iDNES.cz ministr.

Podle senátora a starosty Albrechtic v Jizerských horách Jaroslava Zemana by se situací okolo ubytoven měl azačít zabývat dolní komora Parlamentu ČR. "Tohle nejsou žádní podnikatelé, ale s prominutím vydřiduši. Romové jsou jen jejich výrobní prostředek k obohacení. Sociální bydlení ano, ale ne za sedm, deset tisíc, ale za tři, čtyři i s energiemi. Ty příspěvky na bydlení musí stát regulovat. Jinak to bude jen super byznys za podpory státu," uvedl Zeman na adresu majitelů ubytoven.

ryz, iDNES.cz
Přečteno: 722x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ubytovna, Ubytování, Bydlení, ubytovnyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo