romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mladého Roma odmítla chomutovská nemocnice zprvu vyšetřit. Když se k tomu nakonec odhodlala, tak umřel

18.3.2021 14:11
Pietní místo u chomutovské nemocnice (FOTO: Renata Kováčová)
Pietní místo u chomutovské nemocnice (FOTO: Renata Kováčová)

Úmrtí třiadvacetiletého Roma Viktora M. v chomutovské nemocnici vyšetřuje policie. Podle rodiny ho zprvu nechtěli přijmout na pohotovosti ani na ambulanci interny. A když jej po různých peripetiích nakonec přeci jen začali vyšetřovat na interně, tak zkolaboval. Podle Viktorova bratra Lukáše řekl některý ze zdravotníků Viktorovi, že je simulant. Policie se tím zabývá na popud rodiny.

Viktor M. měl v pondělí dýchací potíže, bolelo ho na hrudi a brněla mu ruka. „Nejdříve jsme volali pohotovost a tam nám řekli, abychom ho přivezli. Na pohotovosti ale zase řekli, ať s ním jedeme na ambulanci interny. Prý je mladý a určitě nezkolabuje," popsal již v úterý pro zpravodajský server Romea.cz bratr zemřelého Lukáš. Byli tam zhruba v půl šesté, pohotovost však otvírá ordinaci pro pacienty až v 18.00.

"Řekli nám, že to není akutní, že s tím musí jít na pohotovost, že ho nevezmou."

Ani na interně prý Viktora nechtěli ošetřit. Odtamtud volali opět na pohotovost, avšak i tam jim znovu řekli, že je nepřijmou. To potvrdila České televizi jeho sestřenice Lenka Ferencová, které provázela Viktora a další členy rodiny do nemocnice. „Řekli nám, že to není akutní, že s tím musí jít na pohotovost, že ho nevezmou," popsala Ferencová. Prý, že si mají zavolat záchranou službu. To udělali a operátor záchranné služby pak telefonicky zařídil, že se Viktorem začali na ambulanci interny přeci jen zabývat. 

"Takže jsme tady pak stáli venku, sestřička na nás koukala, bylo otevřené okno. Křičeli jsme: ‚Prosím vás, vezměte ho"‘, dodala Ferencová, která poté viděla, jak do ordinace přivezli resuscitační zařízení.

Před internou měl Viktor čekat asi 20 minut. „Pak vyšla doktorka a řekla, že ho neošetří hned. Za další čas mu udělala výtěr z nosu, že prý si počká další dvě hodiny, než budou výsledky. Dovnitř ordinace ho vzal až jiný doktor a bratr zemřel prakticky hned, jak se za ním zavřeli dveře,“ popsal Lukáš situaci s tím, že si v čekárně na interně jeho bratr musel vyslechnout, že příznaky simuluje.

„Pacientovi byla poskytnuta hodinová resuscitace,“ odpověděla na dotaz, zda mu lékaři věnovali dostatečnou péči, mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová. Dále odmítla případ komentovat s tím, že to vyšetřuje policie. "Mohu potvrdit, že jsme včera přijali trestní oznámení týkající se úmrtí pacienta v chomutovské nemocnici, kterým se zabýváme,“ řekla TV Nova, která o případu informovala jako první, policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Viktor byl podle rodiny dlouhodobě zdravý. Asi před rokem a půl podstoupil vyšetření EKG a vše bylo v pořádku. Jako malý měl slabou epilepsii, časem však podle Lukáše nemoc ustoupila. Podle Ferencové lékaři příčinu smrti nevědí, ale domnívají se, že jde pravděpodobně o plicní embolii. K objasnění příčiny úmrtí nařídila policie soudní pitvu.

Po Viktorovi zůstala družka s tříletou dcerou, pracoval jako taxikář. Jeho otec umřel koncem února s covidem 19.

Přečteno: 3294x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Chomutov, Nemocnice, úmrtíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo