romea - logo
18. února 2020 (úterý)
svátek má Gizela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mladý fotbalista a trenér Martin Horváth tragicky zahynul při automobilové nehodě

26.4.2016 11:10
zdroj: facebook Vlasty Horvátha
zdroj: facebook Vlasty Horvátha

Ve věku nedožitých 34 let zemřel 21. dubna nečekaně fotbalista Martin Horváth. Bývalý mládežnický reprezentant ČR a stříbrný medailista juniorských Mistrovství Evropy hrál během své kariéry postupně za klub DAC z Dunajské stredy, posléze za prvoligové české kluby Marila Příbram a Bohemians Praha.

Největší úspěch kariéry zaznamenal během angažmá v příbramském klubu: dokázal se tehdy probojovat až do prvního týmu a připsal si též tři starty v první lize. V jeho další kariéře ho bohužel postupně zbrzdila častá a vleklá zranění.

Mladý sportovec zemřel během tragické automobilové nehody, ke které došlo u obce Tomice u Olbramovic - jeho vůz se střetl s dodávkou Mercedes. Martin Horváth zraněním podlehl na místě.

Na Martinovu smrt zareagoval klub Bohemians Praha 1905 oficiálním prohlášením, v němž se mimo jiné praví: "Martin Horváth Bohemce pomáhal povstat z popela. (...) Dovolte nám vyjádřit upřímnou soustrast rodině, blízkým i fotbalistům v Ďáblicích, kde v posledních letech trénoval mládež."

Kromě sportu se Martin Horváth věnoval také hudbě: svého bratra, úspěšného muzikanta Vlastu Horvátha, doprovázel v jeho kapele na bicí. O jeho smrti se zármutkem informovala též slovenská a maďarská sportovní média.

Poslední rozloučení s Martinem Horváthem se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna v Benešově.

Na Martina s láskou vzpomíná jeho rodina, přítelkyně i spoluhráči a chlapci, které trénoval:

Přečteno: 3110x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vlasta Horváth, Sport, zprávy, Osobnosti, úmrtí, TragédieHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo