romea - logo
3. března 2021 (středa)
svátek má Kamil

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mladý fotbalista a trenér Martin Horváth tragicky zahynul při automobilové nehodě

26.4.2016 11:10
zdroj: facebook Vlasty Horvátha
zdroj: facebook Vlasty Horvátha

Ve věku nedožitých 34 let zemřel 21. dubna nečekaně fotbalista Martin Horváth. Bývalý mládežnický reprezentant ČR a stříbrný medailista juniorských Mistrovství Evropy hrál během své kariéry postupně za klub DAC z Dunajské stredy, posléze za prvoligové české kluby Marila Příbram a Bohemians Praha.

Největší úspěch kariéry zaznamenal během angažmá v příbramském klubu: dokázal se tehdy probojovat až do prvního týmu a připsal si též tři starty v první lize. V jeho další kariéře ho bohužel postupně zbrzdila častá a vleklá zranění.

Mladý sportovec zemřel během tragické automobilové nehody, ke které došlo u obce Tomice u Olbramovic - jeho vůz se střetl s dodávkou Mercedes. Martin Horváth zraněním podlehl na místě.

Na Martinovu smrt zareagoval klub Bohemians Praha 1905 oficiálním prohlášením, v němž se mimo jiné praví: "Martin Horváth Bohemce pomáhal povstat z popela. (...) Dovolte nám vyjádřit upřímnou soustrast rodině, blízkým i fotbalistům v Ďáblicích, kde v posledních letech trénoval mládež."

Kromě sportu se Martin Horváth věnoval také hudbě: svého bratra, úspěšného muzikanta Vlastu Horvátha, doprovázel v jeho kapele na bicí. O jeho smrti se zármutkem informovala též slovenská a maďarská sportovní média.

Poslední rozloučení s Martinem Horváthem se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna v Benešově.

Na Martina s láskou vzpomíná jeho rodina, přítelkyně i spoluhráči a chlapci, které trénoval:

Přečteno: 3662x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vlasta Horváth, Sport, zprávy, Osobnosti, úmrtí, Tragédie



HLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo