romea - logo
16. července 2019 (úterý)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mladý fotbalista a trenér Martin Horváth tragicky zahynul při automobilové nehodě

26.4.2016 11:10
zdroj: facebook Vlasty Horvátha
zdroj: facebook Vlasty Horvátha

Ve věku nedožitých 34 let zemřel 21. dubna nečekaně fotbalista Martin Horváth. Bývalý mládežnický reprezentant ČR a stříbrný medailista juniorských Mistrovství Evropy hrál během své kariéry postupně za klub DAC z Dunajské stredy, posléze za prvoligové české kluby Marila Příbram a Bohemians Praha.

Největší úspěch kariéry zaznamenal během angažmá v příbramském klubu: dokázal se tehdy probojovat až do prvního týmu a připsal si též tři starty v první lize. V jeho další kariéře ho bohužel postupně zbrzdila častá a vleklá zranění.

Mladý sportovec zemřel během tragické automobilové nehody, ke které došlo u obce Tomice u Olbramovic - jeho vůz se střetl s dodávkou Mercedes. Martin Horváth zraněním podlehl na místě.

Na Martinovu smrt zareagoval klub Bohemians Praha 1905 oficiálním prohlášením, v němž se mimo jiné praví: "Martin Horváth Bohemce pomáhal povstat z popela. (...) Dovolte nám vyjádřit upřímnou soustrast rodině, blízkým i fotbalistům v Ďáblicích, kde v posledních letech trénoval mládež."

Kromě sportu se Martin Horváth věnoval také hudbě: svého bratra, úspěšného muzikanta Vlastu Horvátha, doprovázel v jeho kapele na bicí. O jeho smrti se zármutkem informovala též slovenská a maďarská sportovní média.

Poslední rozloučení s Martinem Horváthem se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna v Benešově.

Na Martina s láskou vzpomíná jeho rodina, přítelkyně i spoluhráči a chlapci, které trénoval:

Přečteno: 2960x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vlasta Horváth, Sport, zprávy, Osobnosti, úmrtí, TragédieHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo