romea - logo
18. října 2019 (pátek)
svátek má Lukáš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mladý fotbalista a trenér Martin Horváth tragicky zahynul při automobilové nehodě

26.4.2016 11:10
zdroj: facebook Vlasty Horvátha
zdroj: facebook Vlasty Horvátha

Ve věku nedožitých 34 let zemřel 21. dubna nečekaně fotbalista Martin Horváth. Bývalý mládežnický reprezentant ČR a stříbrný medailista juniorských Mistrovství Evropy hrál během své kariéry postupně za klub DAC z Dunajské stredy, posléze za prvoligové české kluby Marila Příbram a Bohemians Praha.

Největší úspěch kariéry zaznamenal během angažmá v příbramském klubu: dokázal se tehdy probojovat až do prvního týmu a připsal si též tři starty v první lize. V jeho další kariéře ho bohužel postupně zbrzdila častá a vleklá zranění.

Mladý sportovec zemřel během tragické automobilové nehody, ke které došlo u obce Tomice u Olbramovic - jeho vůz se střetl s dodávkou Mercedes. Martin Horváth zraněním podlehl na místě.

Na Martinovu smrt zareagoval klub Bohemians Praha 1905 oficiálním prohlášením, v němž se mimo jiné praví: "Martin Horváth Bohemce pomáhal povstat z popela. (...) Dovolte nám vyjádřit upřímnou soustrast rodině, blízkým i fotbalistům v Ďáblicích, kde v posledních letech trénoval mládež."

Kromě sportu se Martin Horváth věnoval také hudbě: svého bratra, úspěšného muzikanta Vlastu Horvátha, doprovázel v jeho kapele na bicí. O jeho smrti se zármutkem informovala též slovenská a maďarská sportovní média.

Poslední rozloučení s Martinem Horváthem se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna v Benešově.

Na Martina s láskou vzpomíná jeho rodina, přítelkyně i spoluhráči a chlapci, které trénoval:

Přečteno: 3027x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vlasta Horváth, Sport, zprávy, Osobnosti, úmrtí, TragédieHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo