romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Monika Šimůnková: Chybí mi odsouzení extremistických nálad od politiků

Praha, 11.9.2013 11:33, (ROMEA)
Monika Šimůnková (FOTO: www.vlada.cz)
Monika Šimůnková (FOTO: www.vlada.cz)

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnkové považuje pasáž Zprávy o stavu lidských práv v České republice o Romech za reálnou. „Nejhůř je na tom oblast protiromských nálad a z toho je odvozena obecná situace Romů,“  uvedla Monika Šimůnková v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál. Zprávu o stavu lidských zpráv vydává od roku 1993 pravidelně Český helsinský výbor.

AUDIO

Podle vládní zmocněnkyně by měly být hlavními prioritami boj proti antiromským náladám a zakotvení sociální bydlení. „Co mi zde hodně chybí, je vystupování politických činitelů proti těmto extremistickým náladám,“ uvedla pro Radiožurnál  Šimůnková. Za další klíčové oblasti pak označila vzdělání a zaměstnanost.

„Jedna z naprostých priorit je po letech mluvení zakotvit tzv. sociální, nebo-li veřejné bydlení. Mluvíme o tom léta, nic se neděje. Narůstá počet ubytoven, kde bydlí opravdu ti nejchudší, především Romové. A majitelům ubytoven stát v podstatě toto proplácí na doplatku za bydlení,“ řekla Monika Šimůnková. Doplatek se podle Šimůnkové musí zastropovat a kontrolovat a stejně tak kontrolovat i kvalitu samotného bydlení.

Různým extremním postojům podle Šimůnkové nahrává i ekonomická situace a politická nestablita.

ryz, Český rozhlas
Přečteno: 1500x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, Pochod, protiromský pochod, Monika ŠimůnkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo