romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Monika Šimůnková, zástupkyně ombudsmana: Přeji všem Romkám a Romům ze srdce jen to nejlepší k jejich dnešnímu svátku!

8.4.2022 13:13
Monika Šimůnková (FOTO: https://www.ochrance.cz/)
Monika Šimůnková (FOTO: https://www.ochrance.cz/)

Zástupkyně veřejného ochránce práv Monika Šimůnková popřála Romkám a Romům k Mezinárodnímu dni Romů. Tiskovou zprávu k Mezinárodnímu dni Romů zveřejnila také Kancelář veřejného ochránce práv.

"Přeji všem Romkám a Romům ze srdce jen to nejlepší k jejich dnešnímu svátku! Především zdraví, štěstí a lásku, sílu překonávat překážky a usilovat o své sny a na této cestě potkávat jen ty správné partnery, které je v jejich úsilí podpoří," uvedla Monika Šimůnková pro zpravodajský server Romea.cz.

"Mezinárodní den Romů připomíná také romipen, romství, jehož důležitou součástí je soudržnost a vzájemná pomoc. Děkuji všem romským organizacím, které se v souladu s těmito hodnotami zapojily i do pomoci ukrajinským uprchlíkům z řad Romů.  But bacht, sasťipen, zor!" dodala Monika Šimůnková.

Zástupkyně ombudsmana se situaci romských uprchlíků věnuje, obrátila se též na ministra vnitra a ministra práce a sociálních věcí. Řešila s nimi potřebu podpořit neziskové organizace v jejich současné práci, jejich zapojení do pracovních skupin pro řešení uprchlické krize či možnost tlumočení.

"Chceme pogratulovat všem Romům k dnešnímu svátku a také vyjádřit podporu těm, kterým se nevyhnula válka a patří mezi uprchlíky z Ukrajiny. Oceňujeme, že stát i neziskové organizace včetně těch romských s velkým nasazením pomáhají potřebným," píše se v tiskové zprávě Kanceláře veřejného ochránce práv.

Podle tiskové zprávy v současnosti ombudsman finalizuje druhou monitorovací zprávu o rovném zacházení, v níž se mimo jiné věnuje vzdělávání Romů.

"V první zprávě uvedl, že bude důležité sledovat kvalifikované odhady podílu romských dětí ve školách, stejně tak počet škol s vyšším podílem romských žáků nebo podíl romských žáků v povinném posledním ročníku mateřských škol. Zaměřuje se také na případné změny ve vzdělávání pedagogů, zda se učí o specificích práce s žáky s odlišnými kulturními a životními podmínkami, nebo jestli systém dalšího vzdělávání zahrne modul metodické podpory ve vztahu k romským žákům," uvádí tisková zpráva Kanceláře veřejného ochránce práv.

Přečteno: 540x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, OmbudsmanHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo