romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Most nechá zbourat další panelák na sídlišti v Chanově

19.10.2021 11:42
Sídliště Chanov červenci 2021 (FOTO: Michal Němec, www.mostecka-vlastovka.cz)
Sídliště Chanov červenci 2021 (FOTO: Michal Němec, www.mostecka-vlastovka.cz)

Most nechá v příštím roce zbourat další panelový dům na sídlišti Chanov. Obsazeno je zde nyní pět bytů, pro jejichž nájemníky bude město hledat náhradní ubytování. S takzvaným kontejnerovým bydlením radnice teď nepočítá s ohledem na zdražení stavebních prací, řekl náměstek primátora Marek Hrvol (ProMOST).

V připravovaném rozpočtu na rok 2022 je částka šest milionů korun na demolici. Město v minulosti žádalo o státní dotaci na práce, kterou několikrát dostalo. Naposledy se boural blok 3, náklady zaplatila radnice ze svého. Původní odhad byl devět milionů korun, částka vzniklá ze soutěže činila 1,8 milionu korun.

Ministerstvo pro místní rozvoj pro rok 2022 neplánuje vyhlásit výzvu v programu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva Vilém Frček. Za celé fungování programu bylo podpořeno 171 projektů za zhruba 444 milionů korun. V tuto chvíli je vyčerpáno zhruba 285 milionů korun. "Obce však budou moci k demolici či částečnému odstranění objektu využít program Brownfieldy, který spravuje Státní fond podpory investic," uvedl mluvčí

Vedení města Mostu počítalo v Chanově s výstavbou jednoduchého modulového bydlení. Náklady na pořízení kontejneru s osmnácti jednotkami se ale dostaly na 35 milionů korun. "Nedosáhli bychom plánovaných úspor, proto jsme projekt pozastavili," uvedl Hrvol.

Po dostavbě na konci 80. let minulého století mělo sídliště 13 domů se 400 byty, v nichž podle odhadu města mohlo bydlet 1000 až 2000 lidí. Aktuálně je v Chanově osm domů, kde žije zhruba 700 lidí. Od roku 2002 dalo město zbourat pět objektů.Na rozdíl od jiných lokalit je v Mostě dostatek bytů, žádnou bytovou výstavbu proto radnice neplánuje.

Přečteno: 1247x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Chanov, Bydlení, Sociálně vyloučené lokality, MostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo