romea - logo
13. listopadu 2019 (středa)
svátek má Tibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mostem se šíří protiromská lež. Romové mají prý vstup na koupaliště zdarma. Víme jak fáma vznikla!

Most, 13.6.2014 15:59, (ROMEA)
Ilustrační foto: Mondisso, Pixabay.com
Ilustrační foto: Mondisso, Pixabay.com

Tak jako každé léto musí různá města vyvracet fámy, že Romové mají vzhledem ke své národnosti zdarma vstup na koupaliště. Tentokrát se tato lež rozšířila v Mostu. Romové prý mají zdarma vstup na místní Aquadrom. Vysvětlení médiím a občanům města poskytly Technické služby Most, které ve velké míře právě Romy zaměstnávají.

"Všichni zaměstnanci Technických služeb města Mostu a jejich rodinní příslušníci (děti, manžel/ka) mají dle kolektivní smlouvy po předložení zaměstnanecké průkazky s fotografií vstup na Aquadrom a další zařízení společnosti zdarma. Průkazka opravňuje k bezplatnému vstupu. Ale všechny ostatní služby v areálech jsou i pro naše zaměstnance za úhradu," uvádí se v prohlášení Technických služeb Most.

"Technické služby jsou jedním z velkých zaměstnavatelů občanů z romské komunity, což může vyvolávat mylný dojem, že určitá skupina občanů města má na Aquadrom bezplatný vstup," dodávají Technické služby.

Přečteno: 3918x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, Most, Rasismus, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto (FOTO: Pixabay)

Vláda zaujala neutrální stanovisko k návrhu odškodnění protiprávně sterilizovaných žen

31.10.2019 16:00
Skupina poslanců ČSSD, ANO, TOP 09 a KDU-ČSL v čele s Helenou Válkovou, vládní zmocněnkyní pro lidská práva, přišla s návrhem odškodnit protiprávně sterilizované ženy. Vláda, na včerejším jednání, k tomuto návrhu zaujala neutrální stanovisko. Jednorázové finanční odškodnění 300 tisíc korun by měla podle návrhu doputovat až ke čtyřem stovkám protiprávně sterilizovaných žen.
 celý článek

Nenávistné příspěvky na Facebooku (koláž: Romea.cz)

videoPŘÍMÝ PŘENOS: Mezinárodní konference Anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí

29.10.2019 12:35
V Praze se uskutečnila Výroční konference INACH 2019. Proběhla 30. října v hotelu Belvedere. Tématem konference byl anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí. Pořadatelem akce byla organizace INACH ve spolupráci s ROMEA o. p. s. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílala z konference přímý přenos.
 celý článek

Václav Sivák (FOTO: Facebook Václava Siváka)

videoPřepište dějiny! Historický úspěch! Václav Sivák se stal mistrem světa v Kickboxu!

26.10.2019 12:32
Václav Sivák získal zlatou medaili na mistrovství světa v Kickboxu v Sarajevu. Ve včerejším finálovém duelu porazil borce z Kazachstánu a stal se tak historicky prvním mistrem světa v Kickboxu z České republiky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo