romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mostem se šíří protiromská lež. Romové mají prý vstup na koupaliště zdarma. Víme jak fáma vznikla!

Most, 13.6.2014 15:59, (ROMEA)
Ilustrační foto: Mondisso, Pixabay.com
Ilustrační foto: Mondisso, Pixabay.com

Tak jako každé léto musí různá města vyvracet fámy, že Romové mají vzhledem ke své národnosti zdarma vstup na koupaliště. Tentokrát se tato lež rozšířila v Mostu. Romové prý mají zdarma vstup na místní Aquadrom. Vysvětlení médiím a občanům města poskytly Technické služby Most, které ve velké míře právě Romy zaměstnávají.

"Všichni zaměstnanci Technických služeb města Mostu a jejich rodinní příslušníci (děti, manžel/ka) mají dle kolektivní smlouvy po předložení zaměstnanecké průkazky s fotografií vstup na Aquadrom a další zařízení společnosti zdarma. Průkazka opravňuje k bezplatnému vstupu. Ale všechny ostatní služby v areálech jsou i pro naše zaměstnance za úhradu," uvádí se v prohlášení Technických služeb Most.

"Technické služby jsou jedním z velkých zaměstnavatelů občanů z romské komunity, což může vyvolávat mylný dojem, že určitá skupina občanů města má na Aquadrom bezplatný vstup," dodávají Technické služby.

Přečteno: 3902x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, Most, Rasismus, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo