romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mostem se šíří protiromská lež. Romové mají prý vstup na koupaliště zdarma. Víme jak fáma vznikla!

Most, 13.6.2014 15:59, (ROMEA)
Ilustrační foto: Mondisso, Pixabay.com
Ilustrační foto: Mondisso, Pixabay.com

Tak jako každé léto musí různá města vyvracet fámy, že Romové mají vzhledem ke své národnosti zdarma vstup na koupaliště. Tentokrát se tato lež rozšířila v Mostu. Romové prý mají zdarma vstup na místní Aquadrom. Vysvětlení médiím a občanům města poskytly Technické služby Most, které ve velké míře právě Romy zaměstnávají.

"Všichni zaměstnanci Technických služeb města Mostu a jejich rodinní příslušníci (děti, manžel/ka) mají dle kolektivní smlouvy po předložení zaměstnanecké průkazky s fotografií vstup na Aquadrom a další zařízení společnosti zdarma. Průkazka opravňuje k bezplatnému vstupu. Ale všechny ostatní služby v areálech jsou i pro naše zaměstnance za úhradu," uvádí se v prohlášení Technických služeb Most.

"Technické služby jsou jedním z velkých zaměstnavatelů občanů z romské komunity, což může vyvolávat mylný dojem, že určitá skupina občanů města má na Aquadrom bezplatný vstup," dodávají Technické služby.

Přečteno: 3972x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, Most, Rasismus, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo