romea - logo
14. června 2021 (pondělí)
svátek má Roland

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muzeum romského národního obrození chystá výstavu 100 let: Romové v Československu

4.9.2018 15:10
100 let: Romové v Československu, to je název výstavy, která bude k vidění od 21. září 2018 v Sále architektů na Staroměstské radnici.
100 let: Romové v Československu, to je název výstavy, která bude k vidění od 21. září 2018 v Sále architektů na Staroměstské radnici.

100 let: Romové v Československu, to je název výstavy, která bude k vidění od 21. září v Sále architektů na Staroměstské radnici. O den dříve se pro pozvané hosty uskuteční slavnostní vernisáž.

Organizátoři výstavy, Muzeum romského národního obrození a Střední odborná škola managementu a práva, v rámci výstavy představí život Romů od 1. republiky, přes druhou světovou válku, období socialismu až po romské národní obrození a současnost.

"Naším cílem je různými uměleckými formami zprostředkovat nejen historická fakta o životě Romů v průběhu 100 let, ale také zprostředkovat emoce, které takový život přináší. Každý z návštěvníků bude mít možnost alespoň na chvíli okusit na vlastní kůži, co znamenalo a znamená být Romem v Československu, respektive v Česku a na Slovensku," uvedl pro zpravodasjký server Romea.cz Vojtěch Lavička, jeden z organizátorů výstavy.

Součástí výstavy budou mimo jiné fotografie Evy Davidové, Jozefa Kolarčíka – Fintického a dalších autorů. Návštěvníci se též mohou těšit na prezentaci výrazných romských osobností rozličných oblastí života zaměřenou především na období po roce 1989.

Výstava bude na Staroměstské radnici k vidění do 10. listopadu 2018, poté zamíří do dalších českých měst a na Slovensko.

Muzeum romského národního obrození je neziskovou organizací, která chce svojí činností posílit zdravé národní sebevědomí Romů žijících v České republice a ostatní společnost seznamovat s romskou historií a kulturou.

Muzeum vydává občasník „Muzejní listy“, z jehož prvního čísla bude zpravodajský server Romea.cz v následujících dnech uveřejňovat komentáře různých autorů.

Přečteno: 1798x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Výstava, Politika, HistorieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo