romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na českobudějovickém sídlišti Máj někdo střílel po skupince Romů

České Budějovice, 7.8.2013 15:37, (ROMEA)
Ulice V. Volfa na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. (FOTO: Google Maps)
Ulice V. Volfa na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. (FOTO: Google Maps)

Na českobudějovickém sídlišti Máj někdo vystřelil po skupince Romů, údajně ze vzduchovky nebo z praku. Střelba naštěstí nikoho nezranila. Jeden z výstřelů pouze rozbil okno projíždějícímu autu. Vše se odehrálo v ulici V. Volfa v sobotu večer, když se skupina Romů vracela domů z letního koupání.

"V sobotu kolem osmé večer jsme se vraceli z koupaliště. Když jsme došli domů, do sedmého patra, zaslechl jsem dva výstřely. Znělo to jako z malorážky či z pistole," popsal dramatické chvíle pro server Romea.cz Roman Slivka, romský koordinátor jihočeského kraje, který na sídlišti Máj bydlí.  "Zavolali jsme na polici. Za moment přijela hlídka, ale nevěřila nám, že tu někdo střílel. Když jsme s nimi jednali, tak znovu někdo vystřelil a výstřelem rozbil zadní sklo projíždějícího auta. To už nám sice začali věřit, ale později nám říkali, že někdo nejspíš střílel z praku. Po pachateli šli, ale kdo střílel se jim zjistit nepodařilo," dodal pro server Romea.cz Roman Slivka.

Policie se po příjezdu okamžitě pustila do prohlídky přilehlých domů, kde hledala střelce, ale bez úspěchu. "Policisté z obvodního oddělení Čtyři Dvory prověřují poškození vozidla značky Škoda Octavia, ke kterému došlo v sobotu kolem deváté hodiny večerní v ulici V. Volfa v krajském městě. Neznámý výtržník zde rozbil zadní sklo auta, čímž poškozené firmě vznikla škoda přesahující 4 000 korun," uvedla k incidentu jihočeská policejní mluvčí Lenka Holická.

Podle policie zatím ani není jisté, čím střelec střílel. "Z oznámení vyplývá, že k poškození vozidla došlo zřejmě za použití vzduchové střelné zbraně - vzduchovky, na základě provedeného šetření nelze vyloučit ani obyčejný prak," dodala Holická s tím, že policie zatím incident vyšetřuje jako trestný čin výtržnictví.

Na sídlišti se nejedná o první střelbu po Romech. Už v roce 2006 se na Máji střílelo a pachatel tehdy v ulici V.Volfa zasáhl několik Romů diaboly ze vzduchovky.

Přečteno: 2933x
 

Kam dál:

Štítky:  

sídliště Máj, Násilí, Násilí z nenávisti, Extremismus, Rasismus, České BudějoviceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo