romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Naděje pro předlické ghetto. Spolek místních obyvatel chce uklidit a oživit svou čtvrť

9.3.2017 11:18
Předlice v březnu 2017. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Předlice v březnu 2017. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

„Jsme skupina lidí, Romů i Neromů, kteří se už nemohli dál dívat na situaci v ústecké čtvrti Předlice, kde většina z nás bydlí. Nechceme, aby Předlice byly i nadále považovány za nejhorší čtvrť v České republice, aby byly dále ghettem. Chceme je znovu postavit na nohy, řešit problémy, aktivizovat jejich obyvatele,“ píše se v manifestu spolku AMARE Předlice, který vznikl na začátku letošního roku.

Podle jednoho z členů spolku, Lukáše Kmetze, je potřeba oslovit všechny předlické obyvatele a zapojit je do společného úsilí.

Kromě spolupráce s městem, které podle spolku jako instituce v posledních desetiletích v řešení situace v Předlicích selhalo, chtějí členové spolku přispět ke změně k lepšímu vlastními silami.

„Do veřejného úklidu bychom rádi zapojili co nejvíce lidí, včetně dobrovolníků. Když se do něčeho zapojíte sami, pak si výsledků práce více vážíte. Chceme se také věnovat aktivitám pro děti, připravit pro ně prostředí, ve kterém mohou trávit svůj volný čas. Dosud si tu děti hrály doslova na skládce,“ přibližuje Kmetz a dodává: „Jde o zlepšení veřejného prostoru, práci s místní komunitou, kterou chceme zapojit do hledání řešení. Chceme pořádat kulturní a sportovní akce, chceme Předlice uklidit a opravit.“

Přečteno: 3559x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Předlice, Ústí nad labem, Sociálně vyloučené lokality, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo