romea - logo
21. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Albert
Loading
rozšířené vyhledávaní

Naděje pro předlické ghetto. Spolek místních obyvatel chce uklidit a oživit svou čtvrť

9.3.2017 11:18
Předlice v březnu 2017. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Předlice v březnu 2017. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

„Jsme skupina lidí, Romů i Neromů, kteří se už nemohli dál dívat na situaci v ústecké čtvrti Předlice, kde většina z nás bydlí. Nechceme, aby Předlice byly i nadále považovány za nejhorší čtvrť v České republice, aby byly dále ghettem. Chceme je znovu postavit na nohy, řešit problémy, aktivizovat jejich obyvatele,“ píše se v manifestu spolku AMARE Předlice, který vznikl na začátku letošního roku.

Podle jednoho z členů spolku, Lukáše Kmetze, je potřeba oslovit všechny předlické obyvatele a zapojit je do společného úsilí.

Kromě spolupráce s městem, které podle spolku jako instituce v posledních desetiletích v řešení situace v Předlicích selhalo, chtějí členové spolku přispět ke změně k lepšímu vlastními silami.

„Do veřejného úklidu bychom rádi zapojili co nejvíce lidí, včetně dobrovolníků. Když se do něčeho zapojíte sami, pak si výsledků práce více vážíte. Chceme se také věnovat aktivitám pro děti, připravit pro ně prostředí, ve kterém mohou trávit svůj volný čas. Dosud si tu děti hrály doslova na skládce,“ přibližuje Kmetz a dodává: „Jde o zlepšení veřejného prostoru, práci s místní komunitou, kterou chceme zapojit do hledání řešení. Chceme pořádat kulturní a sportovní akce, chceme Předlice uklidit a opravit.“

Přečteno: 3430x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Předlice, Ústí nad labem, Sociálně vyloučené lokality, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo