romea - logo
26. ledna 2020 (neděle)
svátek má Zora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Naděje pro předlické ghetto. Spolek místních obyvatel chce uklidit a oživit svou čtvrť

9.3.2017 11:18
Předlice v březnu 2017. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Předlice v březnu 2017. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

„Jsme skupina lidí, Romů i Neromů, kteří se už nemohli dál dívat na situaci v ústecké čtvrti Předlice, kde většina z nás bydlí. Nechceme, aby Předlice byly i nadále považovány za nejhorší čtvrť v České republice, aby byly dále ghettem. Chceme je znovu postavit na nohy, řešit problémy, aktivizovat jejich obyvatele,“ píše se v manifestu spolku AMARE Předlice, který vznikl na začátku letošního roku.

Podle jednoho z členů spolku, Lukáše Kmetze, je potřeba oslovit všechny předlické obyvatele a zapojit je do společného úsilí.

Kromě spolupráce s městem, které podle spolku jako instituce v posledních desetiletích v řešení situace v Předlicích selhalo, chtějí členové spolku přispět ke změně k lepšímu vlastními silami.

„Do veřejného úklidu bychom rádi zapojili co nejvíce lidí, včetně dobrovolníků. Když se do něčeho zapojíte sami, pak si výsledků práce více vážíte. Chceme se také věnovat aktivitám pro děti, připravit pro ně prostředí, ve kterém mohou trávit svůj volný čas. Dosud si tu děti hrály doslova na skládce,“ přibližuje Kmetz a dodává: „Jde o zlepšení veřejného prostoru, práci s místní komunitou, kterou chceme zapojit do hledání řešení. Chceme pořádat kulturní a sportovní akce, chceme Předlice uklidit a opravit.“

Přečteno: 3437x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Předlice, Ústí nad labem, Sociálně vyloučené lokality, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo