romea - logo
11. srpna 2020 (úterý)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Naděje pro předlické ghetto. Spolek místních obyvatel chce uklidit a oživit svou čtvrť

9.3.2017 11:18
Předlice v březnu 2017. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Předlice v březnu 2017. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

„Jsme skupina lidí, Romů i Neromů, kteří se už nemohli dál dívat na situaci v ústecké čtvrti Předlice, kde většina z nás bydlí. Nechceme, aby Předlice byly i nadále považovány za nejhorší čtvrť v České republice, aby byly dále ghettem. Chceme je znovu postavit na nohy, řešit problémy, aktivizovat jejich obyvatele,“ píše se v manifestu spolku AMARE Předlice, který vznikl na začátku letošního roku.

Podle jednoho z členů spolku, Lukáše Kmetze, je potřeba oslovit všechny předlické obyvatele a zapojit je do společného úsilí.

Kromě spolupráce s městem, které podle spolku jako instituce v posledních desetiletích v řešení situace v Předlicích selhalo, chtějí členové spolku přispět ke změně k lepšímu vlastními silami.

„Do veřejného úklidu bychom rádi zapojili co nejvíce lidí, včetně dobrovolníků. Když se do něčeho zapojíte sami, pak si výsledků práce více vážíte. Chceme se také věnovat aktivitám pro děti, připravit pro ně prostředí, ve kterém mohou trávit svůj volný čas. Dosud si tu děti hrály doslova na skládce,“ přibližuje Kmetz a dodává: „Jde o zlepšení veřejného prostoru, práci s místní komunitou, kterou chceme zapojit do hledání řešení. Chceme pořádat kulturní a sportovní akce, chceme Předlice uklidit a opravit.“

Přečteno: 3481x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Předlice, Ústí nad labem, Sociálně vyloučené lokality, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo