romea - logo
1. prosince 2020 (úterý)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nastává největší vlna uvolňování omezení, otevírají se například i sociální služby

11.5.2020 12:24
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (FOTO: www.mpsv.cz)
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (FOTO: www.mpsv.cz)

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež (dále jen NZDM) a sociálně aktivizační služby (dále jen SAS) pro rodiny s dětmi začínají fungovat naplno ode dneška, tedy od pondělí 11. května. Ministerstvo práce a sociálních věcí tak reaguje na aktuální epidemiologický vývoj. Upravený plán rozvolňování sociálních služeb MPSV konzultovalo se zástupci sociálních služeb, odsouhlasilo jej i Ministerstvo zdravotnictví a ve čtvrtek 7. května ho schválila vláda. Aktualizovaný harmonogram otevírání sociálních služeb zveřejnil web Revue pro sociální politiku a výzkum.

"Slibovala jsem, že budeme vývoj epidemie bedlivě sledovat a plán upravíme tak, aby odpovídal aktuální situaci. Stále platí, že vše musí probíhat za přísných podmínek. Ve chvíli, kdy ale máme od epidemiologů informace o tom, že otevření některé sociální služby neohrozí zdraví pracovníků ani jejich klientů, není důvod rozvolňování některých služeb brzdit. Nechceme ale nic podcenit. Zdraví lidí a ochrana těch nejzranitelnějších je pro mě na prvním místě," vysvětlila ministryně Maláčová.

V pondělí (27. dubna) se již otevřela nízkoprahová zařízení pro děti a mládež (NZDM) a sociálně aktivizační služby (SAS) pro rodiny s dětmi v bezkontaktní formě. Na základě dat od epidemiologů se od 11. května urychlí otevření některých služeb. U služeb pro seniory budou nadále platit přísnější podmínky, ale k rychlejšímu uvolnění oproti původnímu plánu dojde také. Od 25. května budou povoleny návštěvy v pobytových službách.

Jak se budou nově uvolňovat sociální služby?

Pondělí 11. května

  • Otevření NZDM a SAS pro rodiny s dětmi nejen v terénní formě, ale i ambulantně.
  • Možnost vycházet mimo areál pro klienty v pobytových službách péče kromě cílové skupiny senioři.

Pondělí 25. května

  • Otevření denních stacionářů, týdenních stacionářů, center denních služeb, sociálně terapeutických dílen, sociálně aktivizačních služeb a pobytové služby pro osoby se zdravotním postižením pro všechny cílové skupiny kromě osob starších 50 let.
  • Možnost návštěv u klientů pobytových služeb při dodržení veškerých preventivních opatření.

Pondělí 8. června

  • Znovuobnovení poskytování sociálních služeb na základě individuálního plánování a smluv o poskytování sociálních služeb.

Pondělí 22. června

  • Otevření týdenních stacionářů, denních stacionářů, center denních služeb, sociálně terapeutických dílen, sociálně aktivizačních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením pro všechny cílové skupiny

Ministerstvo je připraveno plán aktualizovat při jakékoliv změně ve vývoji. Plnění tohoto plánu je průběžně (každý týden) projednáno na Ústředním krizovém štábu. Veškeré aktuální informace budou poskytovatelům sociálních služeb průběžně zveřejňovány na webu MPSV.

Přečteno: 574x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sociálně vyloučené lokality, Sociální, sociální služby, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo