romea - logo
19. dubna 2019 (pátek)
svátek má Rostislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

New age Company rozdávala potřebným v Teplicích občerstvení, oblečení a hygienické potřeby

24.2.2017 17:18
Zaměstnanci společnosti New age company z Teplic při charitativní akci, kterou sami zorganizovali. FOTO: New age Company
Zaměstnanci společnosti New age company z Teplic při charitativní akci, kterou sami zorganizovali. FOTO: New age Company

Společnost New age Company v úterý v Teplicích uspořádala akci „DOBRÉ VŮLE“. Pro bezdomovce a sociálně slabé její zaměstnanci připravili občerstvení a balíčky s hygienou a ošacením, které nakoupili sami ze svých peněz a následně je v parku u vlakového nádraží rozdávali potřebným.

Tuto pomoc využilo zhruba 20 osob. „Spolu s našimi zaměstnanci jsme zprostředkovali  lidem bez domova ošacení, grilované kuře, pití. Každý návštěvník  dostal taštičku, která obsahovala teplé ponožky, základní hygienické potřeby, paštiky, konzervy, obvazy a náplasti,“ popsal charitativní sbírku pro server Romea.cz ředitel společnosti Vladimír Michalčík.

„Myslím si, že pomáhat je lidské a tady byla pomoc na místě. Každý člověk by se měl snažit pomáhat druhým lidem v nouzi, pokud je to v jeho silách a možnostech. Většina našich zaměstnanců také pocházela ze sociálně vyloučeného prostředí, dali jsme jim šanci vymanit se z bludného kruhu chudoby, na což jsem velice hrdý a těší mě to,“ vysvětlil Michalčík důvody, které je vedly k realizaci dobročinné akce.

Touto jednorázovou akcí však zaměstnanci společnosti skončit nechtějí. „Určitě v charitativních projektech chceme i nadále pokračovat, ale zaměříme se i na jiné skupiny. V nejbližší době uspořádáme obdobnou  akci  například pro děti,“  uvedl pro server Romea.cz.

Společnost New age Company se zabývá aktivním telemarketingem, průzkumem trhu, výrobou kávy Maguama Libido a kosmetiky Gitano Cosmetics  a jejím následným prodejem.

Renata Kováčová
Přečteno: 19217x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Charita, TepliceHLAVNÍ ZPRÁVY

V noci z 18. na 19. dubna 2009 vhodili čtyři neonacisté Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš zápalné láhve do rodinného domu ve Vítkově na Opavsku, kde bydlela romská rodina. Při následném požáru byli zraněni tři lidé, mezi nimi tehdy dvouletá Natálka, které utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Neonacisty soud odsoudil k dvacetiletým resp. dvacetidvouletým trestům odnětí svobody. (Koláž: Romea.cz)

Žhářský útok ve Vítkově, k němuž došlo před deseti lety, potrestaly soudy vysokými tresty

16.4.2019 11:03
Před deseti lety, v noci z 18. na 19. dubna 2009, zaútočila zápalnými láhvemi skupinka sympatizantů extrémní pravice na dům číslo 58 ve Vítkově na Opavsku obývaný romskou rodinou. Následkem požáru byla vážně popálena tehdy dvouletá Natálka. Zranění utrpěla i její matka a otec.
 celý článek

Kumar Vishwanathan (FOTO: Daniela Kantorová)

Kumar Vishwanathan: Žhářský útok ve Vítkově odstartoval úpadek extremistů

16.4.2019 10:50

Žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově před deseti lety, při kterém tehdy dvouletá Natálka utrpěla rozsáhlé popáleniny, odstartoval postupný úpadek pravicového extremismu v regionu. Myslí si to ostravský aktivista Kumar Vishwanathan, který se dlouhodobě věnuje romské menšině. Podle něj tehdy společnost vyslala signál, že takové zločiny nestrpí. Za zapálení domu se spící rodinou poslal soud čtyři neonacisty do vězení na 20 až 22 let.

 celý článek

Jednání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)

Občanští členové "romské rady" vyzvali v souvislosti s posledními incidenty mezi Romy a Čechy premiéra Babiše a ministra Hamáčka k jednání

16.4.2019 9:00
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny vyzvali premiéra a ministra vnitra k jednání v návaznosti na násilné incidenty mezi Romy a Čechy v Lipníku nad Bečvou a Dvorcích na Bruntálsku.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo