romea - logo
8. srpna 2020 (sobota)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00

Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom. Jeho organizace nabízí v devítí krajích v ČR sociální a vzdělávací služby lidem, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením.

"Pracujeme dál, i přes nouzový stav. Služby poskytujeme v devíti krajích České republiky. Soustředíme se na zajištění a distribuci ochranných pomůcek a základních potravin našim klientům, tedy zejména do sociálně vyloučených lokalit,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Nikola Taragoš, programový ředitel organizace Romodrom.

V době nouzového stavu se organizace snaží svým klientům pomáhat s řešením jejich finanční situace či v komunikaci s úřady, aby zabránili dalšímu zhoršení situace v rodinách. Do vyloučených lokalit také začínají zajišťovat připojení k internetu, aby udrželi komunikaci se svými klienty a zpřístupnily vzdělávání jejich dětem.

“V oblasti komunikace jsme zjistili velké překážky, a proto připravujeme komunikaci, ať už zprostředkováním internetu do vyloučených lokalit, zajištění routerů ale i datových karet. Zaměřujeme se také na humanitární podporu ve vyloučených lokalitách, tedy dodávku potravin. Pracujeme také na zefektivňování systému podpory klientů v oblasti vzdělávání dětí a trávení volného času v domácnostech. Všechno se snažíme dělat s ohledem na bezpečnost lidí, s ochrannými pomůckami a pokud možno bezkontaktním způsobem,” vysvětluje v rozhovoru pro ROMEA TV Taragoš.

Jak složitá je v této době terénní práce? A co nejvíce teď lidé akutně potřebují? To se můžete dozvědět v rozhovoru s Nikolou Taragošem, který ROMEA TV odvysílá dnes v 17:00 hodin.

Přečteno: 1007x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociálně vyloučené lokality, Sociální, sociální práce, sociální služby, sociální situace, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo