romea - logo
30. května 2020 (sobota)
svátek má Ferdinand
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00

Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom. Jeho organizace nabízí v devítí krajích v ČR sociální a vzdělávací služby lidem, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením.

"Pracujeme dál, i přes nouzový stav. Služby poskytujeme v devíti krajích České republiky. Soustředíme se na zajištění a distribuci ochranných pomůcek a základních potravin našim klientům, tedy zejména do sociálně vyloučených lokalit,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Nikola Taragoš, programový ředitel organizace Romodrom.

V době nouzového stavu se organizace snaží svým klientům pomáhat s řešením jejich finanční situace či v komunikaci s úřady, aby zabránili dalšímu zhoršení situace v rodinách. Do vyloučených lokalit také začínají zajišťovat připojení k internetu, aby udrželi komunikaci se svými klienty a zpřístupnily vzdělávání jejich dětem.

“V oblasti komunikace jsme zjistili velké překážky, a proto připravujeme komunikaci, ať už zprostředkováním internetu do vyloučených lokalit, zajištění routerů ale i datových karet. Zaměřujeme se také na humanitární podporu ve vyloučených lokalitách, tedy dodávku potravin. Pracujeme také na zefektivňování systému podpory klientů v oblasti vzdělávání dětí a trávení volného času v domácnostech. Všechno se snažíme dělat s ohledem na bezpečnost lidí, s ochrannými pomůckami a pokud možno bezkontaktním způsobem,” vysvětluje v rozhovoru pro ROMEA TV Taragoš.

Jak složitá je v této době terénní práce? A co nejvíce teď lidé akutně potřebují? To se můžete dozvědět v rozhovoru s Nikolou Taragošem, který ROMEA TV odvysílá dnes v 17:00 hodin.

Přečteno: 863x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociálně vyloučené lokality, Sociální, sociální práce, sociální služby, sociální situace, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo