romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00

Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom. Jeho organizace nabízí v devítí krajích v ČR sociální a vzdělávací služby lidem, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením.

"Pracujeme dál, i přes nouzový stav. Služby poskytujeme v devíti krajích České republiky. Soustředíme se na zajištění a distribuci ochranných pomůcek a základních potravin našim klientům, tedy zejména do sociálně vyloučených lokalit,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Nikola Taragoš, programový ředitel organizace Romodrom.

V době nouzového stavu se organizace snaží svým klientům pomáhat s řešením jejich finanční situace či v komunikaci s úřady, aby zabránili dalšímu zhoršení situace v rodinách. Do vyloučených lokalit také začínají zajišťovat připojení k internetu, aby udrželi komunikaci se svými klienty a zpřístupnily vzdělávání jejich dětem.

“V oblasti komunikace jsme zjistili velké překážky, a proto připravujeme komunikaci, ať už zprostředkováním internetu do vyloučených lokalit, zajištění routerů ale i datových karet. Zaměřujeme se také na humanitární podporu ve vyloučených lokalitách, tedy dodávku potravin. Pracujeme také na zefektivňování systému podpory klientů v oblasti vzdělávání dětí a trávení volného času v domácnostech. Všechno se snažíme dělat s ohledem na bezpečnost lidí, s ochrannými pomůckami a pokud možno bezkontaktním způsobem,” vysvětluje v rozhovoru pro ROMEA TV Taragoš.

Jak složitá je v této době terénní práce? A co nejvíce teď lidé akutně potřebují? To se můžete dozvědět v rozhovoru s Nikolou Taragošem, který ROMEA TV odvysílá dnes v 17:00 hodin.

Přečteno: 1371x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociálně vyloučené lokality, Sociální, sociální práce, sociální služby, sociální situace, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo