romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nový projekt má podpořit středoškolské vzdělávání v Chanově

17.10.2016 10:00
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

V Mosteckém sídlišti Chanově se rozjíždí nový vzdělávací projekt „Podpora středoškolského vzdělávání chanovské mládeže“, informuje o tom server iDnes.cz.

Tříletý projekt, na kterém spolupracuje místní základní škola, Dům romské kultury, učiliště z Velebudic a nezisková organizace Naděje, je určen žákům 7. až 9. tříd. Má řešit neutěšenou situaci nezaměstnantosti, která plyne především z nedostatku vzdělání tamních obyvatel – za posledních deset let zde získali výuční list či dokončili střední školu pouze čtyři žáci- a pomoct dětem v budoucnu získat práci, aby nebyli odkázaní jen na sociální dávky.

„Na základní škole probíhá příprava na další studium, pořádáme exkurze, dny otevřených dveří či výlety na vzdělávací veletrhy,“ popsal náplň projektu pro server iDnes.cz ředitel Domu romské kultury Martin Nebesař.

Projekt je však zacílen i na rodiče dětí, aby viděli podmínky na učilištích a pochopili, jakou práci mohou jejich děti dělat.

Již dříve vznikla v Chanově pobočka učiliště z Velebudic, na které bude letos absolvovat prvních osm dětí.

Přečteno: 1034x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo