romea - logo
23. října 2020 (pátek)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nový projekt má podpořit středoškolské vzdělávání v Chanově

17.10.2016 10:00
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

V Mosteckém sídlišti Chanově se rozjíždí nový vzdělávací projekt „Podpora středoškolského vzdělávání chanovské mládeže“, informuje o tom server iDnes.cz.

Tříletý projekt, na kterém spolupracuje místní základní škola, Dům romské kultury, učiliště z Velebudic a nezisková organizace Naděje, je určen žákům 7. až 9. tříd. Má řešit neutěšenou situaci nezaměstnantosti, která plyne především z nedostatku vzdělání tamních obyvatel – za posledních deset let zde získali výuční list či dokončili střední školu pouze čtyři žáci- a pomoct dětem v budoucnu získat práci, aby nebyli odkázaní jen na sociální dávky.

„Na základní škole probíhá příprava na další studium, pořádáme exkurze, dny otevřených dveří či výlety na vzdělávací veletrhy,“ popsal náplň projektu pro server iDnes.cz ředitel Domu romské kultury Martin Nebesař.

Projekt je však zacílen i na rodiče dětí, aby viděli podmínky na učilištích a pochopili, jakou práci mohou jejich děti dělat.

Již dříve vznikla v Chanově pobočka učiliště z Velebudic, na které bude letos absolvovat prvních osm dětí.

Přečteno: 1037x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocněníCOVID-19 podvod, jak ta nemoc je smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo