romea - logo
25. ledna 2020 (sobota)
svátek má Miloš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nový projekt má podpořit středoškolské vzdělávání v Chanově

17.10.2016 10:00
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

V Mosteckém sídlišti Chanově se rozjíždí nový vzdělávací projekt „Podpora středoškolského vzdělávání chanovské mládeže“, informuje o tom server iDnes.cz.

Tříletý projekt, na kterém spolupracuje místní základní škola, Dům romské kultury, učiliště z Velebudic a nezisková organizace Naděje, je určen žákům 7. až 9. tříd. Má řešit neutěšenou situaci nezaměstnantosti, která plyne především z nedostatku vzdělání tamních obyvatel – za posledních deset let zde získali výuční list či dokončili střední školu pouze čtyři žáci- a pomoct dětem v budoucnu získat práci, aby nebyli odkázaní jen na sociální dávky.

„Na základní škole probíhá příprava na další studium, pořádáme exkurze, dny otevřených dveří či výlety na vzdělávací veletrhy,“ popsal náplň projektu pro server iDnes.cz ředitel Domu romské kultury Martin Nebesař.

Projekt je však zacílen i na rodiče dětí, aby viděli podmínky na učilištích a pochopili, jakou práci mohou jejich děti dělat.

Již dříve vznikla v Chanově pobočka učiliště z Velebudic, na které bude letos absolvovat prvních osm dětí.

Přečteno: 1025x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo