romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

MŠMT dalo na obědy pro chudé děti 30 milionů, Jiří Mádl natočil spot

22.3.2016 13:40, (ROMEA)
foto: www.obedyprodeti.cz
foto: www.obedyprodeti.cz

Herec Jiří Mádl má po režijním debutu v oblasti hraného filmu čerstvě za sebou též první zkušenost s režií reklamního spotu. Pro projekt Obědy pro děti, za kterým stojí o.p.s. WOMEN FOR WOMEN natočil charitativní klip, do něhož obsadil například Jaroslavu Obermaierovou nebo Václava Neužila.

Projekt pomáhá dětem, jejich rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách. Spot navazuje na úspěšnou kampaň z roku 2014/15 "Pomozte nám nakrmit děti jídlem a láskou", která taktéž angažovala známé osobnosti, jako je například Karel Heřmánek, hudebník Jan Kleník či známá fotografka Anna Kovačič.

Společnost WOMEN FOR WOMEN založili v roce 2012 manželé Ivana a Pavel Tykačovi. Kromě projektu školních obědů se zaměřuje především na podporu matek samoživitelek a zřizuje i právní a sociální bezplatnou poradnu. Administrativně je projekt řešen z ohledem na to, aby se obědy dostaly k potřebným dětem co nejjednodušší cestou, přímo prostřednictvím konkrétních základních škol.

Kromě příspěvků soukromých a firemních sponzorů získala o.p.s. v roce 2016 dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v celkové výši více než 27,5 milionů korun. Ta mu byla přidělena na základě Dotačního programu pro nestátní neziskové organizace, v jejímž rámci rozdělilo MŠMT celkovou částku 30 milonů korun mezi tři přihlášené organizace.

Přidělená částka v praxi představuje možnost pokrýt v jednom školním roce obědy pro zhruba 5.500 dětí, přičemž chudobou je podle ministryně práce a sociálních věcí Marksové-Tominové v ČR ohroženo zhruba 100.000 dětí.

VIDEO

Přečteno: 1220x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

projekt, Reklama, Chudoba, Video, škola, Děti, MŠMTHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo