romea - logo
27. února 2021 (sobota)
svátek má Alexandr

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

MŠMT dalo na obědy pro chudé děti 30 milionů, Jiří Mádl natočil spot

22.3.2016 13:40, (ROMEA)
foto: www.obedyprodeti.cz
foto: www.obedyprodeti.cz

Herec Jiří Mádl má po režijním debutu v oblasti hraného filmu čerstvě za sebou též první zkušenost s režií reklamního spotu. Pro projekt Obědy pro děti, za kterým stojí o.p.s. WOMEN FOR WOMEN natočil charitativní klip, do něhož obsadil například Jaroslavu Obermaierovou nebo Václava Neužila.

Projekt pomáhá dětem, jejich rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách. Spot navazuje na úspěšnou kampaň z roku 2014/15 "Pomozte nám nakrmit děti jídlem a láskou", která taktéž angažovala známé osobnosti, jako je například Karel Heřmánek, hudebník Jan Kleník či známá fotografka Anna Kovačič.

Společnost WOMEN FOR WOMEN založili v roce 2012 manželé Ivana a Pavel Tykačovi. Kromě projektu školních obědů se zaměřuje především na podporu matek samoživitelek a zřizuje i právní a sociální bezplatnou poradnu. Administrativně je projekt řešen z ohledem na to, aby se obědy dostaly k potřebným dětem co nejjednodušší cestou, přímo prostřednictvím konkrétních základních škol.

Kromě příspěvků soukromých a firemních sponzorů získala o.p.s. v roce 2016 dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v celkové výši více než 27,5 milionů korun. Ta mu byla přidělena na základě Dotačního programu pro nestátní neziskové organizace, v jejímž rámci rozdělilo MŠMT celkovou částku 30 milonů korun mezi tři přihlášené organizace.

Přidělená částka v praxi představuje možnost pokrýt v jednom školním roce obědy pro zhruba 5.500 dětí, přičemž chudobou je podle ministryně práce a sociálních věcí Marksové-Tominové v ČR ohroženo zhruba 100.000 dětí.

VIDEO

Přečteno: 1225x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

projekt, Reklama, Chudoba, Video, škola, Děti, MŠMTHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo