romea - logo
31. října 2020 (sobota)
svátek má Štěpánka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

O Klinice se ještě nerozhodlo, upřesuje MPSV informace o převedení objektu na ministerstvo

6.4.2016 11:43
Ilustrační FOTO: Facebook Autonomního sociálního centra Klinika
Ilustrační FOTO: Facebook Autonomního sociálního centra Klinika

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marsková - Tominová vyvrátila informaci, že se z budovy Autonomního sociálního centra Klinika v Praze na Žižkově stane úřad práce. Pravda podle ní není ani to, že ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) budovu Kliniky definitivně přebírá.

MPSV má sice podle svého tiskového mluvčího Petra Habáně dlouhodobě zájem umístit pracoviště Úřadu práce ČR v lokalitě pražského Žižkova, budova, ve které se v současné době nachází Klinika, je pouze jednou ze zvažovaných variant.

„Preferujeme vlastnictví budovy, která už ideálně je v daném čase v majetku státu, před komerčním nájmem. Tak by měl postupovat každý dobrý hospodář,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

„K žádnému konkrétnímu rozhodnutí vedení MPSV však zatím nedošlo, není tedy pravda, že budovu Kliniky definitivně přebíráme,“ dodala ministryně Marksová. Rozhodnutí je podle Habáně podmíněno posouzením technického stavu objektu a zvážením, jak velké finanční prostředky budou nutné k rekonstrukci a k nákupu dalšího nezbytného vybavení.

„K žádnému oficiálnímu posouzení těchto kritérií zatím ze strany MPSV nedošlo. Samotný záměr tedy nemohlo projednat vedení ministerstva, ani o něm jakýmkoli způsobem nerozhodla ministryně Michaela Marksová. V tuto chvíli se tedy jednalo pouze o unáhlený krok horlivého úředníka a v žádném případě ani za současné situace neříkáme, že budovu definitivně přebíráme,“ uvedl.

Podle kolektivu Autonomního sociálního centra Klinika jde o podobnou situaci jako vloni, kdy budouvu bývalé kliniky v Jeseniově ulici chtěla pro své potřeby Generální inspekce bezpečnostních sborů. K převodu však nikdy nedošlo.

„Za situace, kdy si státní instituce přehazují Kliniku jako horký pingpongový míček, nabízíme řešení: dejte budovu squaterům a squaterkám, kteří ji už rok využívají k prospěchu stovek lidí. Ať už budova v současné době patří komukoli, vyzýváme zodpovědné instituce k jednání o smlouvě o dalším využití spolkem Klinika," přiblížil serveru aktuálně.cz Tadeáš Polák.

Přečteno: 682x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Klinika, MPSV, AktivismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo