romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Občanští členové "romské rady" se ostře distancují od výroků premiéra Babiše a ministra Hamáčka v teplické kauze. Podkopávají důvěru v nestrannost vyšetřování celého incidentu

23.6.2021 17:22
Úřad vlády ČR (FOTO: Google Maps)
Úřad vlády ČR (FOTO: Google Maps)

Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny se ostře distancují od vyjádření premiéra Andreje Babiše a ministra vnitra Jana Hamáčka, kteří jsou také členové této rady. Babiš je dokonce jejím předsedou. Podle členů Rady Babiš s Hamáčkem podkopávají důvěru v nestrannost vyšetřování celého incidentu. Zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje vyjádření členů rady v plném znění.

Vyjádření občanské části Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

Občanští členové Rady považují sdělení pana premiéra a předsedy Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Andreje Babiše a ministra vnitra pana Jana Hamáčka za velmi nešťastné. Není naším cílem sledovat motivy pana Andreje Babiše či Jana Hamáčka. Není však přípustné, aby ztráta lidského života byla doprovázena nedůstojností minimálně v postupy, kdy bez ohledu na výsledek vyšetřování tito členové Rady nepřikládali žádnou vážnost požadavků ostatních členů a veřejnosti směřujících k důkladnému a věrohodnému prošetření příčin úmrtí pana Tomáše.

Pro uvedené se ostře distancujeme od výroku pana Andreje Babiše a pana Jana Hamáčka, kteří práci teplické policie chválí, a to v době, kdy nejsou známy výsledky probíhajícího vyšetřování tragické události v Teplicích.

Vážíme si práce Policie ČR a věříme, že prošetření tragické události nebude ovlivněno vůli politiků, kteří svými výroky podkopávají důvěru v nestrannost vyšetřování a kdy požadavky členů Rady byly nešťastnými výroky posouzeny jako neopodstatněné. Zároveň považujeme za vhodné, vzhledem k napjaté situaci, aby pan Andrej Babiš a Jan Hamáček byli přítomni jednání Rady ve dne 30. 6. 2021 a poskytli záruky, že vyšetřování bude nezávislé a jeho výsledky povedou k uklidnění situace a k obnovení důvěry.

Zdeněk Guži
Jan Husák
Alena Drbohlavová Gronzíková
Alica Sigmund Heráková
Tomáš Ščuka
Josef Stojka
Štefan Oláh
Vladislav Čermák
Gwendolyn Albert

Přečteno: 2281x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Teplice, Policie, smrt , Smrt po policejní intervenci, Smrt Roma v TeplicíchHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo