romea - logo
28. října 2021 (čtvrtek)
svátek má Státní svátek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Okamura porušoval pravidla serveru YouTube, ten mu zrušil jeho propagandistický kanál

26.7.2020 22:44
Tomio Okamura na kanále YouTube.
Tomio Okamura na kanále YouTube.

Předseda SPD Tomio Okamura v pátek přišel o svůj původní kanál na serveru YouTube. Okamura tvrdí, že důvodem bylo, že zobrazoval kriminální činy páchané migranty v Evropě. Okamura to oznámil na svém facebooku, kde mu z podobných důvodů hrozí zrušení jeho profilu. Okamura však zřejmě soustavně porušoval pravidla YouTube, které podle webu zakazují zveřejňovat videa s násilnými nebo krutými záběry, jejichž záměrem je především šokovat, vyhledávat senzaci nebo které jsou samoúčelné.

Podobně pravidla Facebooku mimo jiné zakazují šířit informace nezákonné, zavádějící, diskriminující nebo podvodné.

"Jsme svědky tvrdé cenzury a nastupující totality," tvrdí Okamura ke krokům obou sociálních sítí, přesto, že se jedná o soukromé firmy a v momentě, kdy se uživatel registruje, musí s těmito podmínkami souhlasit. Okamura používá svou osvědčenou rétoriku a tvrdí, že YouTube jej cenzuroval kvůli tomu, že nesouhlasí s nelegální migrací, islamizací a s politikou EU a upozorňuje na nebezpečí, která to přináší. Zároveň oznámil, že si založil kanál nový.

"To, že mi YouTube zrušil můj původní kanál, kde jsem zveřejňoval necenzurované informace, považuji za hrubý útok na svobodu slova, útok na základní občanské svobody dané Listinou práv a svobod a za porušení volné soutěže politických stran daných ústavních pořádkem ČR," dodal.

Podle zprávy o projevech extremismu za rok 2019 je právě Okamurova SPD označena jako lídr šíření nenávisti v ČR. Zpráva hnutí SPD zmiňovala už v minulosti. Hnutí sice podle dokumentu vloni čelilo vnitřním neshodám i roztržce s konspiračním webem Aeronet, který začal publikovat články zaměřené proti jeho představitelům, i přesto ale zůstalo nejvlivnějším subjektem podněcujícím xenofobní nálady ve společnosti.

Přečteno: 479x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

You Tube, Tomio Okamura, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Nenávist, Internet, Xenofobie, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo