romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Opava bude mít dva asistenty prevence kriminality

Opava, 8.2.2013 11:51, (ROMEA)
Zdroj: ČT24
Zdroj: ČT24

Rada města na svém zasedání schválila projekt na zřízení dvou pracovních míst na pozici „Asistent prevence kriminality“, který je součástí Městského programu prevence kriminality. Tento projekt vznikl ve spolupráci s ředitelem Městské policie Opava, koordinátorkou prevence Městské policie, romskou poradkyní, manažerkou prevence kriminality a pracovníkem policie ČR, zabývající se problematikou sociálně znevýhodněných občanů.

V dubnu tohoto roku bude vyhlášeno výběrové řízení, kde budou vybráni dva uchazeči, kteří budou splňovat veškeré podmínky a předpoklady k dané činnosti. Asistenti prevence kriminality před nástupem do výkonu služby v květnu 2013 projdou dvoudenním vzdělávacím seminářem.

Práce asistentů by měla přispět ke snížení počtu spáchaných trestných činů, přestupků a společensky nežádoucích jednání, k prevenci rizikového chování v okolí školských zařízení a dětských hřišť na sídlištních a ke zvýšení pocitu bezpečí obyvatel zejména v sociálně ohrožených lokalitách. Jedná se především o městské ubytovny a lokality ulic Sadová, Myslivcova, Mostní a Rybářská, kde je zaznamenán nárůst sociálně nepřizpůsobivých občanů.

 „Protože se bude jednat o občana, který pochází nebo je alespoň dobře obeznámen s problematikou lokalit ohrožené sociálním vyloučením, doufáme ve změnu náhledu mnohých občanů majoritní společnosti na osoby sociálně vyloučené, z etnických skupin a multikulturního prostředí,“ uvedla manažerka prevence kriminality Statutárního města Opavy Dagmar Polášková.

Na otázku jaký přínos vidí v projektu  odpověděl „Asistenti během doby výkonu této činnosti získají právní povědomí, osvojí si techniky komunikace s lidmi, naučí se řešit různé situace a pracovat v týmu, což pro ně může být do budoucna přínosem k lepšímu uplatnění na trhu práce,“ dodal ředitel Městské policie Opava Milan Kokoř.

ryz, TZ města Opava
Přečteno: 746x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, Opava, Sociální, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo