romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Petice: Chceme, aby naše děti měly i romské spolužáky

Česká republika, 19.2.2015 16:50, (ROMEA)
Ilustrační foto (autor: Jitka Votavová)
Ilustrační foto (autor: Jitka Votavová)

„Žádáme Vás, aby byly vytvořeny dvě první třídy tak, aby neromské děti byly pohromadě a romské také. Upozorňujeme Vás, že pokud ve třídě budou více jak tři Romové, přeřadíme děti na jinou ZŠ,“ napsali před několika lety „bílí“ rodiče řediteli jedné základní školy v Brně. Takový tlak na oddělení romských a neromských dětí nebyl a není ojedinělý. S originální „protipeticí“ přichází nyní nevládní organizace IQ Roma servis.

„Vyzýváme „bílé“ rodiče, aby se vyfotili se vzkazem „chceme, aby naše děti měly i romské spolužáky“ a umístili fotografii na facebookový profil kampaně V jedné lavici,“ vysvětluje Jan Milota z IQ Roma servis. Připouští přitom, že se budou zpočátku obracet především na takové rodiče, o nichž vědí nebo tuší, že s myšlenkou kampaně (https://www.facebook.com/vjednelavici) souhlasí. „Chceme ukázat, že takoví rodiče tady jsou a že jich není málo,“ dodává. A to může být dobré východisko pro diskusi s lidmi s jiným názorem.

Za úspěch by Milota považoval, kdyby se během několika týdnů podařilo shromáždit 150-200 fotografií. Z nich by měla vzniknout výstava na brněnské radnici.
Přečteno: 2500x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Petice, segregace, IQ Roma servisHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo