romea - logo
20. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Počet asistentů prevence kriminality v Č. Budějovicích vzroste

České Budějovice, 2.12.2013 16:02, (ROMEA)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

České Budějovice rozšíří počet asistentů prevence kriminality. První dva působí od září na sídlišti Máj. Nyní by asistenti prevence kriminality měli pracovat i v jiných částech města. Sdělila to mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová. Dodala, že magistrát se pro zvýšení počtu asistentů rozhodl proto, že má s jejich prací na Máji v prvních třech měsících dobré zkušenosti.

Město proto hledá uchazeče na nová dvě místa. Asistenti by měli působit především v okolí Palackého náměstí, Nádražní ulice a Lannovy třídy. "Požadována je minimálně základní škola - vysvědčení z osmého, respektive devátého ročníku ZŠ, výpis z rejstříku trestů ne starší než tři měsíce a lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti," uvedl českobudějovický primátor Juraj Thoma.

Další podmínkou je to, že adepti musí bydlet v daných lokalitách, aby znali místní poměry. Zájemci o pozici asistenta musí do 16. prosince poslat nebo osobně doručit do podatelny magistrátu v obálce s označením "neotvírat, výběrové řízení - asistent prevence kriminality" vyplněný dotazník, čestné prohlášení a motivační dopis.

Asistenti prevence kriminality chodí na pochůzky se strážníky městské policie. Tato funkce vznikla jako reakce na letní události na největším českobudějovickém sídlišti Máj, kde žije početná komunita romské menšiny. Protiromské nálady se tam začaly šířit od konce června, kdy se do sporu dostaly děti na hřišti a následně se do konfliktu zapojilo asi 100 dospělých. Následovalo několik demonstrací a protestních pochodů, které v několika případech vyústily v potyčky s policií. Policisté zadrželi několik desítek lidí a řadu z nich obvinili.

Přečteno: 812x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

České Budějovice, asistent prevence kriminalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo