romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Policie dopadla dva násilníky, kteří v létě brutálně napadli dva hosty v Bystřici pod Hostýnem

Bystřice pod Hostýnem, 20.11.2013 16:05, (ROMEA)
Brutálně napadený Josef Utěkal po prvním ošetření v nemocnici.  Foto: Print Screen z vysílání TV Prima.
Brutálně napadený Josef Utěkal po prvním ošetření v nemocnici. Foto: Print Screen z vysílání TV Prima.

Policisté dopadli a usvědčili dva násilníky, kteří v létě v baru v Bystřici pod Hostýnem brutálně zkopali jednoho z hostů. O případu tenkrát velmi podrobně informoval i náš server. Jeden z napadených hostů skončil po útoku v nemocnici, měl otřes mozku, musel dokonce podstoupit dvě operace oka.

Oba muži se přiznali, jsou obviněni z trestných činů těžké ublížení na zdraví a výtržnictví ve formě spolupachatelství. Hrozí jim až desetileté vězení.

K agresivnímu útoku došlo uprostřed léta v podniku Las Vegas v Bystřici pod Hostýnem asi hodinu po půlnoci. Vše začalo normálně. Dva kamarádi seděli za barem a popíjeli pivo. Po slovní potyčce s dvojicí mužů však jeden z nich dostával od protivníka ránu pěstí do břicha a následně do hlavy. Když se ho vzápětí zastal jeho kamarád, byl brutálně napaden.

"Napřed napadli mě. Ptali se mě, proč se bavím s Cigánem. Tak jsem řekl, že není Cigán," popisuje počátek konfliktu Marcel Kolařík. Když se jej jeho kamarád Josef Utěkal z Bystřice zastal, napadli i jeho, s nevybíravou brutalitou.

"Jak jsem byl na zemi, tak se rozběhl a patou mi dupl do oka. A pak jenom do toho jednoho oka mě pořád práskali a pak už nevím nic," popsal brutalitu útoku Utěkal. Podle něj útočníci asi nebudou z Bystřice, v životě je tam neviděl. "Když jsem ho pak jako by trochu posadil, tak pod ním byla kaluž krve, že bych se do ní vešel dvakrát," dodal k napadení Kolařík.

Ze záběrů je jasné, že se nejedná o obyčejnou rvačku. Jeden z útočníků, který působí jako smyslů zbavený, totiž dlouho buší do Utěkala, který leží na zemi v bezvědomí, pěstí. Utěkal se probral až v nemocnici. Kromě těžkého otřesu mozku utrpěl i vážná poranění levého oka. Dodnes trpí silnými bolestmi hlavy. Má za sebou dvě operace oka a zřejmě bude mít doživotní následky. "Dali mi tam destičky. A mám pořád jednu stranu jakoby mrtvou," popisuje.

Přečteno: 1773x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Útok, Romové, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo