romea - logo
6. června 2020 (sobota)
svátek má Norbert
Loading
rozšířené vyhledávaní

Policie dopadla dva násilníky, kteří v létě brutálně napadli dva hosty v Bystřici pod Hostýnem

Bystřice pod Hostýnem, 20.11.2013 16:05, (ROMEA)
Brutálně napadený Josef Utěkal po prvním ošetření v nemocnici.  Foto: Print Screen z vysílání TV Prima.
Brutálně napadený Josef Utěkal po prvním ošetření v nemocnici. Foto: Print Screen z vysílání TV Prima.

Policisté dopadli a usvědčili dva násilníky, kteří v létě v baru v Bystřici pod Hostýnem brutálně zkopali jednoho z hostů. O případu tenkrát velmi podrobně informoval i náš server. Jeden z napadených hostů skončil po útoku v nemocnici, měl otřes mozku, musel dokonce podstoupit dvě operace oka.

Oba muži se přiznali, jsou obviněni z trestných činů těžké ublížení na zdraví a výtržnictví ve formě spolupachatelství. Hrozí jim až desetileté vězení.

K agresivnímu útoku došlo uprostřed léta v podniku Las Vegas v Bystřici pod Hostýnem asi hodinu po půlnoci. Vše začalo normálně. Dva kamarádi seděli za barem a popíjeli pivo. Po slovní potyčce s dvojicí mužů však jeden z nich dostával od protivníka ránu pěstí do břicha a následně do hlavy. Když se ho vzápětí zastal jeho kamarád, byl brutálně napaden.

"Napřed napadli mě. Ptali se mě, proč se bavím s Cigánem. Tak jsem řekl, že není Cigán," popisuje počátek konfliktu Marcel Kolařík. Když se jej jeho kamarád Josef Utěkal z Bystřice zastal, napadli i jeho, s nevybíravou brutalitou.

"Jak jsem byl na zemi, tak se rozběhl a patou mi dupl do oka. A pak jenom do toho jednoho oka mě pořád práskali a pak už nevím nic," popsal brutalitu útoku Utěkal. Podle něj útočníci asi nebudou z Bystřice, v životě je tam neviděl. "Když jsem ho pak jako by trochu posadil, tak pod ním byla kaluž krve, že bych se do ní vešel dvakrát," dodal k napadení Kolařík.

Ze záběrů je jasné, že se nejedná o obyčejnou rvačku. Jeden z útočníků, který působí jako smyslů zbavený, totiž dlouho buší do Utěkala, který leží na zemi v bezvědomí, pěstí. Utěkal se probral až v nemocnici. Kromě těžkého otřesu mozku utrpěl i vážná poranění levého oka. Dodnes trpí silnými bolestmi hlavy. Má za sebou dvě operace oka a zřejmě bude mít doživotní následky. "Dali mi tam destičky. A mám pořád jednu stranu jakoby mrtvou," popisuje.

Přečteno: 1782x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Útok, Romové, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Foto: Lukáš Houdek

videoZemřel romský básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváth

4.6.2020 11:40
Ve věku 60 let zemřel dnes v ranních hodinách po krátké nemoci romský básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváth. Serveru Romea.cz to sdělila jeho rodina.
 celý článek

Dej mu jen podmínku. Koláž Romea.cz

Satirická glosa Františka Kostlána: Ať žije podmínka!

3.6.2020 17:24
Tento týden došly tři soudy ke stejnému posouzení tří různých rasistických trestných činů. Za takové zločiny se u nás i na Slovensku už dlouhá léta nejčastěji udělují podmínečné tresty. A protože trestné činy tohoto charekteru jsou podle práva posuzovány přísněji než jiné, musíme za stejný zločin s podtextem nerasistickým hledat tresty ještě nižší než jsou podmínky. Je mi jasné, že ironie a satirický pohled na věc se k takovým případům příliš nehodí, ale berte to, prosím, jako vyjádření bezmoci a bezradnosti nad rozhodováním středoevropské justice.
 celý článek

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo