romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie vyvrátila další protiromskou lživou zprávu. Šiřili jí extremisté z duchcovské buňky DSSS

Duchcov, 2.9.2013 21:26, (ROMEA)
Jan Dufek po veřejné diskuzi v Duchcově uvedl, že protiromské pochody se svým kolegou Jindřichem Svobodou pořádají proto, aby konečně lidé povstali a vyvraždili všechny Romy.
Jan Dufek po veřejné diskuzi v Duchcově uvedl, že protiromské pochody se svým kolegou Jindřichem Svobodou pořádají proto, aby konečně lidé povstali a vyvraždili všechny Romy.

Duchcovská buňka extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) vedená odsouzeným podvodníkem Jindřichem Svobodou se stále snaží rozdmýchat protiromské nálady ve městě. Tentokrát začali extremisté šířit nepravdivou informaci, že se Rom vloupal do bytu jedné ženy a pokusil se ji znásilnit. Policie podle zprávy měla pachatele po hodině  výslechu propustit. Policie vydala stanovisko, ve kterém informace šířené pomocí sociálních sítí označuje za nepravdivé.

Informace se objevila na facebookové stránce MO DSSS a šířila se internetem. "Vniknutí do přízemního bytu oknem. Osahávání spící ženy na intimních částech těla. Cikán sice zadržen, ale přibližně po hodině výslechu propuštěn. POLICIE ČR to jako pokus o znásilnění nevidí. MO DSSS slíbila, že neuskuteční žádný další protest či pochod, pokud nenastane ani žádný incident ze strany místních cikánů. Bohužel incident se dnes stal a tak MO DSSS zvážuje další kroky, kterými by mohla poškozeným občanům pomoci," uvedli na webu extremisté.

"Jedná se o zkreslenou a neobjektivní informaci, která budí dojem, že policie jednala v rozporu s platnými zákony a zároveň může zbytečně přispět k eskalaci napětí ve městě. Aby nedocházelo k dalším dezinformacím, zveřejňujeme podrobnosti k tomuto případu. V pátek jsme přijali oznámení, že zatím neznámý pachatel vnikl v ranních hodinách neuzavřeným oknem do bytu, kde spala majitelka. Poté, co se vzbudila a neznámého muže tak vyrušila, pachatel z místa utekl," uvedl policejní tiskový mluvčí Daniel Vítek.

Policisté ihned po přijetí oznámení ve spolupráci se strážníky městské policie zahájili po podezřelém pátrání. "V souvislosti s případem byl vyslechnut muž, který je ve zprávě na Facebooku zcela nepravdivě označován za pachatele. Tento člověk, kterého jsme vyslýchali pouze jako svědka, byl v době činu prokazatelně na zcela jiném místě a také neodpovídá popisu, který žena ve výpovědi uvedla a bezpochyby se tak nejedná o pachatele tohoto skutku. Proto mohl po provedeném výslechu ze služebny odejít," dodal Vítek.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin porušování domovní svobody, za který hrozí pachateli v případě dopadení až dvouletý trest odnětí svobody. Na místě zajistili několik stop, které v současné době vyhodnocují. "Právní kvalifikace tohoto skutku plně odpovídá informacím, které poškozená k případu poskytla, a podle zatím zjištěných poznatků a svědeckých výpovědí se pachatel nedopustil jiného trestného činu, než pro jaký byly zahájeny úkony trestního řízení," uvedl Daniel Vítek, podle kterého policisté v případu postupovali naprosto nezaujatě, profesionálně a v souladu s platnou legislativou.

"Rozhodně popíráme, že bychom propustili na svobodu pachatele činu, jednalo se pouze o člověka v procesním postavení svědka. Po pachateli nadále intenzivně pátráme a v případě, že bude dopaden, budeme o tom veřejnost informovat prostřednictvím webových stránek Policie České republiky," dodal na závěr policejní mluvčí Daniel Vítek.

Přečteno: 2804x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Neonacismus, Duchcov, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo