romea - logo
4. srpna 2020 (úterý)
svátek má Dominik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policisté, po jejichž zásahu zemřel Rom, jsou podle soudu nevinní

19.8.2016 12:35
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Soud v Sokolově zprostil obžaloby policisty, při jejichž zatýkání zemřel v roce 2012 Ľudovít Kašpar. Rozsudek nabyl právní moci, obhájce obžalovaných i státní zástupce se vzdali práva na odvolání.

Policisté byli obžalováni z usmrcení z nedbalosti. Jak dnes uvedl server idnes.cz, podle předsedy senátu Milana Tomeše se nepodařilo prokázat, že se skutek stal tak, jak ho popisovala obžaloba.

K nešťastné události došlo 5.května před půlnocí v Kynšperku. Kašpara zadrželi policisté Pavel Herink a Vítězslav Novák. Po dlouhé bitce a hospitalizaci v sokolovské nemocnici následně zemřel na otok mozku.

Přečteno: 2408x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kynšperk, Policie, Soud, NásilíHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo