romea - logo
20. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Květa
Loading
rozšířené vyhledávaní

Před mešitu v Brně někdo vysypal kosti, na kliku pověsil vepřové

Brno, 20.12.2013 11:35, (ROMEA)

Hromádku vepřových kostí někdo hodil v noci na dnešek před vstupní dveře brněnské mešity. Jejich kliku pomazal následně sádlem a pověsil na ni i kus vepřového masa. Sdělil to  Muníb Hasan s tím, že muslimové podali na neznámého pachatele trestní oznámení. Konzumaci vepřového masa islám přísně zakazuje; muslimové jej považují za nečisté.

"Kosti a maso jsme našli ráno po příchodu do mešity. Máme na ni bezpečnostní kameru, která zčásti pachatele zaznamenala. Tuto nahrávku jsme již předali policii," uvedl Hasan. Podle něj jde o jasný příklad nenávisti extremistů vůči vyznavačům islámu.

Muslimové ponechali celé dopoledne vstup znečistěný kostmi a masem. Na dveře vyvěsili nápisy "Použijte boční vchod" a "Toto je ukázka tolerance". Po poledni dveře a jejich okolí vyčistili.

Policie bude nyní k věci zjišťovat bližší podrobnosti. Zda lze záležitost označit za výtržnictví nebo šíření xenofobie, to zatím podle něj nelze říci.
Mešita sídlí ve Vídeňské ulici. Byla otevřena jako první modlitebna svého druhu v ČR před více než deseti lety. V minulosti se stala terčem několika útoků. Neznámí pachatelé na ní rozbili skleněné dveře, okno a postříkali ji sprejem.

Přečteno: 1927x
 

Kam dál:

Štítky:  

mešita, Brno, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo