romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předvolební debata České televize: Královéhradecký kraj

Praha, 10.9.2012 23:43, (ROMEA)
FOTO: Česká televize
FOTO: Česká televize

Další předvolební debata České televize se bude věnovat Královéhradeckému kraji, kde dominuje sociální demokracie. Podle volebního modelu exkluzivního průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál agentur SC&C a STEM/MARK ji podporuje 25,5 procent voličů. Relativně výraznou podporu mají i komunisté (17 %), kteří na druhé občanské demokraty ztrácejí pouhé procento. Potřebnou pětiprocentní hranici by ze stran zastoupených v Poslanecké sněmovně překročila už jen TOP 09 a Starostové se 13 procenty.

Sběr dat proběhl v období od 5. do 7. září 2012. Výzkumu se zúčastnilo 1 101 respondentů. Statistická chyba se při velikosti vzorku 1 000 respondentů a na hladině spolehlivosti 95 % pohybuje u politické strany se ziskem 20 % v rozpětí +-2,48 procentního bodu, u politické strany se ziskem 5 % pak v rozpětí +-1,35 procentního bodu.

Ve studiu OVM zasedne také Koalice pro Královéhradecký kraj tvořená lidovci, HDK a VPM, kterou podporuje 7 procent voličů a Strana práv občanů ZEMANOVCI s podporou 3,5 procenta dotázaných.

Sedmou nejsilnější stranu regionu představuje Změna pro Královéhradecký kraj se třemi procenty následovaná Věcmi veřejnými s 2,7 procenty. Hranici dvou procent překonala také Suverenita – Blok Jany Bobošíkové, Svobodní a Východočeši, všechny strany shodně se dvěma procenty.

Do volebního studia OVM Speciál byli pozváni:

  • Pavel Bělobrádek - Koalice pro Královéhradecký kraj
  • Rudolf Cogan - TOP 09 a Starostové
  • Vladimír Dryml - SPOZ
  • Lubomír Franc -ČSSD
  • Miloslav Plass - ODS
  • Otakar Ruml - KSČM

Přímý přenos z Hradce Králové začíná v úterý 11. září od 21:00 večer na ČT24.

Zdeněk Ryšavý, Česká televize
Přečteno: 505x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, DiskuzeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo