romea - logo
21. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Albert
Loading
rozšířené vyhledávaní

Prej kradu, prej mlátím lidi, prej mám léky zadarmo! Nová kampaň upozorňuje na předsudky vůči Romům

31.3.2016 10:20
Vizuály kampaně #PrayForPrej, která vznikla k oslavám Mezinárodního dne Romů 2016 a upozorňuje na předsudky a stereotypy vůči Romům. (FOTO: Martin Babic)
Vizuály kampaně #PrayForPrej, která vznikla k oslavám Mezinárodního dne Romů 2016 a upozorňuje na předsudky a stereotypy vůči Romům. (FOTO: Martin Babic)

Novou kampaň proti předsudkům vůči Romům, která vznikla k letošním oslavám Mezinárodního dne Romů, spustila dnes společnost Ara Art. Její název je #PrayForPrej a jedna z hlavních myšlenek kampaně zní: Žijeme jinak a jsme plnohodnotnou součástí společnosti, nevěřte lžím, kteří o nás někteří šíří.

Ve spotu kampaně nazvaném "My žijeme jinak" můžete v hlavní roli vidět Romana Michalčíka, který už má zkušenosti s hraním v celovečerních filmech. V celé stopáži nabízí divákovi obvyklé předsudky o sociálních dávkách, kriminalitě nebo oblíbený předsudek, že mají Romové "něco" v genech. "Prej kradu, prej mlátím lidi, prej mám léky zadarmo," říká například Michalčík ve spotu, který končí konstatování: "Prej tomu věříte, ale my žijeme jinak."

"Upozorňujeme na předsudky a stereotypy, které vůči naší komunitě stále panují. Při příležitosti Mezinárodního dne Romů 2016 vzkazujeme, že ať už máme jakékoli nálepky, žijeme jinak a jsme plnohodnotnou součástí společnosti," řekl pro server Romea.cz David Tišer, ředitel Ara Art.

Kampaň byla spuštěna u příležitosti letošních oslav Mezinárodního dne Romů. Hlavním tématem oslav je Pocta neviditelným - mladým Romům, kteří jsou stále vystaveni mnoha společenským "prej…“.

Slavnostní večer k oslavám proběhne v pátek 8. dubna 2016 v 19.30 v holešovickém divadle La Fabrika. Vystoupí zde Gejza Horváth, Antonín Gondolán, Marta Balážová, Gitana, Radek Bagár, Funky Brothers, Jan Bendig, Miro Bartoš a mnoho dalších.

VIDEO

brf, Ara Art
Přečteno: 5646x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, Předsudky, Rasismus, Sociální, Romové, Video, ARA ART, Mezinárodní den RomůHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo