romea - logo
19. srpna 2022 (pátek)
svátek má Ludvík

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Při protestech v Duchcově policisté zadrželi jednoho muže, v noci neonacisté provokovali Romy

Duchcov, 25.8.2013 22:12, (ROMEA)

Při sobotním protiromském shromáždění v Duchcově na Teplicku policisté zadrželi jednoho muže, který neuposlechl výzvy policisty. Jeho jednání nakonec kvalifikovali jako přestupek proti veřejnému pořádku. ČTK o tom v neděli informoval mluvčí policie Daniel Vítek.

Na akci podle organizátorů přišlo 700 lidí, policie účast odhadla na 250 až 300 lidí. Shromáždění i následný pochod se obešel bez střetů mezi demonstranty a policií. "Tentokrát to proběhlo klidněji. Nevím ani o žádných škodách," řekla ČTK starosta města Jitka Bártová.

Podle informací serveru Romea.cz však v nočních hodinách neonacisté provokovali Romy a odpalovali v blízkosti domů, kde Romové bydlí dělbuchy. Došlo i na hádky. Server Romea.cz zjišťuje podrobné informace.

Podle starostky se dá těžko hodnotit, zda se situace ve městě postupem času uklidňuje. "Záleží koho se zeptáte, lidé to vnímají různě," konstatovala. Podle ní by jim hlavně pomohly legislativní změny, které by umožnily řešení dlouhodobých problémů. "Aby bylo výhodnější pracovat než pobírat dávky," uvedla starostka.

Pořadatelé akce v Duchcově se přihlásili k sobotním celostátním protestům, které svolalo na různých místech po celém Česku neonacistické hnutí Svobodný odpor proti "černému rasismu, systému výplaty sociálních dávek a nepřiměřeným zákrokům policejních pořádkových jednotek". Na průběh shromáždění a pochodu dohlíželo v Duchcově 500 policistů a ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník. V autech přijíždějících do města policisté před akcí zajistili jednu kovovou tyč, dřevěný obušek a dvě dřevěné tyče.

Přečteno: 1038x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pochod, Demonstrace, Extremismus, Neonacismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo