romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Při protestech v Duchcově policisté zadrželi jednoho muže, v noci neonacisté provokovali Romy

Duchcov, 25.8.2013 22:12, (ROMEA)

Při sobotním protiromském shromáždění v Duchcově na Teplicku policisté zadrželi jednoho muže, který neuposlechl výzvy policisty. Jeho jednání nakonec kvalifikovali jako přestupek proti veřejnému pořádku. ČTK o tom v neděli informoval mluvčí policie Daniel Vítek.

Na akci podle organizátorů přišlo 700 lidí, policie účast odhadla na 250 až 300 lidí. Shromáždění i následný pochod se obešel bez střetů mezi demonstranty a policií. "Tentokrát to proběhlo klidněji. Nevím ani o žádných škodách," řekla ČTK starosta města Jitka Bártová.

Podle informací serveru Romea.cz však v nočních hodinách neonacisté provokovali Romy a odpalovali v blízkosti domů, kde Romové bydlí dělbuchy. Došlo i na hádky. Server Romea.cz zjišťuje podrobné informace.

Podle starostky se dá těžko hodnotit, zda se situace ve městě postupem času uklidňuje. "Záleží koho se zeptáte, lidé to vnímají různě," konstatovala. Podle ní by jim hlavně pomohly legislativní změny, které by umožnily řešení dlouhodobých problémů. "Aby bylo výhodnější pracovat než pobírat dávky," uvedla starostka.

Pořadatelé akce v Duchcově se přihlásili k sobotním celostátním protestům, které svolalo na různých místech po celém Česku neonacistické hnutí Svobodný odpor proti "černému rasismu, systému výplaty sociálních dávek a nepřiměřeným zákrokům policejních pořádkových jednotek". Na průběh shromáždění a pochodu dohlíželo v Duchcově 500 policistů a ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník. V autech přijíždějících do města policisté před akcí zajistili jednu kovovou tyč, dřevěný obušek a dvě dřevěné tyče.

Přečteno: 1001x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pochod, Demonstrace, Extremismus, Neonacismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo