romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Proběhl druhý ročník charitativního tenisového turnaje "Avindo 2013"

Brno, 10.4.2013 14:38, (ROMEA)
Druhý ročník charitativního turnaje Avindo 2013
Druhý ročník charitativního turnaje Avindo 2013

Dne 5.4.2013, v tenisové hale Sprint v Brně, od 9:00 hod se konal II. ročník Charitativního tenisového turnaje osobností „Avindo 2013“ pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky. Akci organizovalo občanské sdružení SPOLEČNÁ BUDOUCNOST – JEKHETANE AVINDO, jakožto součást projektu podpory vzdělávací sekce žáků základních škol při Muzeu romské kultury v Brně s názvem „Změníš svoji budoucnost?“, s podtextem „Snaha a úsilí přináší úspěch a odměnu“.

Při slavnostním zahájení turnaje byl organizátory akce předán ředitelce muzea, PhDr. Janě Horváthové, v doprovodu dětí ze základních škol na ulici Vranovská a Nám. Republiky symbolický šek na částku 100.000,- Kč ve prospěch Muzea romské kultury, výtěžek ze sponzorských darů zakladatelů občanského sdružení SPOLEČNÁ BUDOUCNOST-JEKJETANE AVINDO Moderátorem charitativní akce byl pan Richard Samko, redaktor ČT.

Tenisového turnaje se celkem účastnilo 48 tenistů ve 24 deblových párech. Akce byla slavnostně zahájena náměstkem primátora Ladislavem Mackem, který  obdaroval přítomné děti z doučovací sekce při Muzeu romské kultury drobnými dárky v podobě školních pomůcek a slavnostním ,,tenisovým fiftýnem“ spolu s moderátorem panem Richardem Samkem zahájili tenisový turnaj jako takový.

Akce byla zdárně ukončena v 18.00 hod předáním vítězných poháru nejúspěšnějším tenistům. Všichni sportovci a hosté byli obdarování vstupenkami na výstavy do Muzea romské kultury. Organizátoři již nyní připravují v pořadí III. ročník, který se bude konat opětovně, jako součást oslav Mezinárodního dne Romů v Brně.

FOTOGALERIE

brf, Společná budoucnost - Jekhetane Avindo
Přečteno: 523x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Brno, Muzeum, Romské občanské sdružení, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo